Ostřílení útočníci se vracejí na Slovensko. Hruška a Tomas posílili Žilinu

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Poté, co se dohodli na ukončení spolupráce s prvoligovým Vsetínem, se Radim Hruška a Roman Tomas (na fotce) vracejí do slovenské nejvyšší soutěže. Žilina o příchodu zkušených útočníků informovala na svém Facebooku.

Plekanec Chance liga

Oba už kdysi v Žilině působili – Tomas byl v sezoně 2013/2014 jejím nejproduktivnějším hráčem a se 37 góly v základní části se stal nejlepším střelcem slovenské extraligy.

„Romana nemusíme veřejnosti představovat, všichni totiž víme, co už v Žilině ukázal. Věříme, že svůj střelecký instinkt potvrdí," uvedl na klubovém webu generální manažer Milan Čanky. „Podepsali jsme zatím zkušební kontrakt na dva týdny. Potom se rozhodneme, jak budeme pokračovat."

„Romana nemusíme veřejnosti představovat, všichni totiž víme, co už v Žilině ukázal."

Hruška (na fotce dole) strávil v Žilině druhou polovinu minulé sezony a ve 30 zápasech dal 11 gólů a na stejném počtu se podílel asistencí.

„Na stole jsme měli i nabídku ze severské země. Po zveřejnění zprávy o ukončení kontraktu ve Vsetíně se ale jako první ozvala Žilina, a protože bylo jednání rychlé a korektní, rozhodli jsme se právě pro tento klub. Radim chtěl být také blízko rodině a velkou roli hrálo i to, že zná mnoho spoluhráčů ze svého posledního působení," řekl pro hokej.sk o Hruškově návratu jeho hráčský zástupce Tomáš Krejčí z agentury IHA Group.

Hruška se s Žilinou domluvil na smlouvě do konce sezony a s opcí pro tu nadcházející.

Kromě Hrušky hrají za Žilinu i jiní Češi: obránce Petr Chaloupka a útočníci Juraj Jurík, Tomáš Klimenta, Emil Švec a Michal Švihálek.

Žilina se zatím drží ve středu tabulky Tipsport ligy. Soutěž momentálně vede Trenčín, který tak dává zapomenout na loňskou sezonu, ve které bojoval o záchranu.

Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz