Ostravské derby pokořilo český rekord, na východě vládne Vysoká škola báňská

Foto: Lukáš Ston, fotografzostravy.cz

1. listopadu 2019, 11:57

hokej.cz

Věhlasné derby mezi univerzitami se opět posunulo o krok vpřed. Bouřlivá atmosféra, emoce, choreografie nebo pochody obou fanouškových táborů a mnohem více byly k vidění během večera, jenž stanovil nový rekord v počtu fanoušků na utkání univerzitního sportu. Do OSTRAVAR ARÉNY dorazilo 8 250 fantastických diváků.

Nový fanshop

Ten, kdo promarnil Ostravské hokejové derby, přišel o pořádnou show. Večer, který bavil několik tisíc diváků, nakonec ovládla Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Ačkoliv bylo před utkáním slýcháno, že by měli hokejisté VŠB své soupeře porazit na plné čáře, byl to nakonec pořádně vyrovnaný boj do samotného závěru.

Báňská se dostala do vedení už po minutě hry, kdy se z mezikruží prosadil jakožto první střelec sedmého Ostravského derby Dominik Kafka, čímž rozjásal všechny zelenobílé sektory. Ostravská univerzita se ale nenechala zahanbit a svůj bekhend prověřil Kryštof Fejko, jehož pokus zapadl k tyči Lamlovy brány.

Foto: Lukáš Ston, fotografzostravy.cz

Více gólových příležitosti proměnili kluci z báňské a do poloviny zápasu vedli už 3:1, ale OSU postupem času vyrovnala a třináct minut před koncem třetí části svítilo na kostce skóre 3:3.

Oba fanouškovké kotle byly neskutečné, až bylo cítit otřásání arény v samotných základech. Deset minut před koncem si báňská vzala své vedení zpět. I přes velké úsilí borců z Ostravské univerzity se jim nepodařilo překlopit duel na svou stranu. Po nevydařeném loňském ročníku tak putuje pohár opět do kabiny VŠB.

Foto: Lukáš Ston, fotografzostravy.cz

Její hráči slavili před rekordní návštěvou 8 250 fanoušků, kteří tak 30. října vytvořili nový rekord v počtu diváků na univerzitní sport v České republice!

Jak už to během Ostravského derby bývá, nešlo pouze o hokej, nýbrž o celkovou atmosféru a hlavně show. Bohatý doprovodný program doplnila soutěž rektorů nebo známá "svlíkačka", během niž se muži a ženy na středovém kruhu za hecování tribun předháněli v tom, kdo ze sebe sundá více oblečení.

Foto: Lukáš Ston, fotografzostravy.cz

Foto: Lukáš Ston, fotografzostravy.cz

Autor: Petr Blakala

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz