Osobnost pro střídačku Orlů. Trenérský štáb Znojma rozšíří Fryčer

10. února 2018, 13:20

Václav Jáchim

Před několika dny se po vzájemné dohodě rozloučil Roman Šimíček, Orly ze Znojma poté v EBEL vedl sportovní manažer Rostislav Dočekal. Šlo o přechodnou dobu, vedení klubu hledalo jiného hlavního kouče. Nyní se zdá, že by mohlo být v tomto ohledu brzy jasno. Trenérský štáb znojemského týmu totiž bleskově rozšířil Miroslav Fryčer, někdejší vynikající útočník a později kouč mj. extraligových Vítkovic půjde na střídačku Orlu už v dnešním podvečerním duelu proti Štýrskému Hradci.

Nový fanshop

Znojemský klub informaci uvedl na svém webu, nástup výrazné hokejové osobnosti je potvrzen. Orly měli zatím přechodně na povel Rostislav Dočekal s asistentem Tomášem Jakešem, v dnešním utkání povedou mužstvo už společně s Miroslavem Fryčerem.

Výrazná postava českého hokeje netajila zájem vrátit se k trénování, Fryčer byl podle všeho pro Orli jedním z hlavních adeptů. Má spoustu hráčských i trenérských zkušeností, roli hrála také skutečnost, že výborně komunikuje anglicky a německy, což je s ohledem na účast v EBEL a složení znojemského kádru rovněž důležité.

Jak přesně bude vypadat obsazení pozic ve zbytku sezony, to zatím není jasné. V EBEL vypukne olympijská přestávka, Znojmo sehraje další zápas až 21. února na ledě maďarského Fehérváru. "Bližší informace oznámíme v úterý," řekl hokej.cz sportovní manažer Rostislav Dočekal, jenž byl po odchodu Romana Šimíčka pověřen vedením mužstva.

Miroslav Fryčer se k trénování vrací po určité odmlce, naposledy stál na střídačce v sezoně 2015-16, kdy pomáhal francouzského týmu Morzine-Avoriaz. Osmapadesátiletý rodák z Opavy předtím vedl polský Sanok, italské týmy Merano, Fassu, Cortinu, Bruneck. V tuzemských soutěžích řídil hokejisty Havířova, v letech 2006 a 2007 byl hlavním koučem extraligových Vítkovic.

Účastník olympijských her 1980 a mistrovství světa 1979 má za sebou vynikající kariéru v NHL, kterou po odchodu z tehdejšího Československa v létě 1981 válel osm sezon za Quebec, Toronto, Detroit a Edmonton. Jako první Čech v historii NHL se zúčastnil All-Star Game (sezona 1984-85). Odchovanec vítkovického hokeje pomohl klubu na jaře 1981 k mistrovskému titulu, velmi brzy se prosadil také do československé reprezentace. Na kontě má 55 mezistátních utkání a 14 branky.

Po skončení aktivní kariéry začal působit jako trenér, svého času byl i agentem některých českých hráčů. Po vážných zdravotních potížích Fryčer podstoupil transplantaci jater. Po letech strávených v zámoří, Německu či Itálii se s manželkou usadil v Ostravě, s autorem Lubošem Brabcem nedávno sepsal autobiografii Můj divoký hokejový život.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz