Osmnáctka dřela, v bitvě s rozjetým Finskem ale dotahovala marně

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

10. listopadu 22:08

Jan Šimek

Čeští hokejisté do 18 let po páteční pauze skočili zpátky do zápasového režimu a na turnaji pěti zemí v Kravařích narazili na Finy. Seveřané zahájili svou misi v Buly Aréně ve čtvrtek drtivou výhru nad Švýcary, v pátek v derby přehráli Švédy a teď si poradili také s českým týmem. Ten hned v úvodu dvakrát inkasoval, pak sice náskok soupeře mocně ukrajoval, ale vyrovnat nestačil a prohrál v poměru 3:4.

Nový fanshop

Čeští trenéři do branky poprvé nasadili Jana Škorpíka, který se od začátku musel ohánět. Finové měli do utkání luxusní nástup. V čase 1:51 Räty vysunul rozjetého Pärssinena, jenž udělal kličku do bekhendu a poslal puk za záda českého gólmana. Národní tým se pomalu vzpamatovával z inkasované branky, když přišel druhý finský úder. Intonen pláchl kolem levého mantinelu, Škorpík jeho nahození vyrazil před sebe a Hakanen z dorážky zvýšil na 2:0 pro severský celek.

Češi ale zareagovali bleskově. Od trefy Hakanena uběhlo jen 52 sekund, když po vyhraném vhazování Bernovského nabral puk Martin Beránek a bekhendem se štěstím prostřelil Randelina mezi betony. Vzápětí mohlo být dokonce srovnáno, jenže čeští mladíci slibné přečíslení dva na jednoho nedotáhli do úspěšného konce.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Jak dobře Finové vstoupili do utkání, tak zahájili druhou třetinu. Nikkanen v přesilovce, které má finský tým na turnaji nejlepší, posunul puk na Puistolu, který poslal puk přesně k levé tyčce – 3:1. „Bohužel se opakuji, ale znovu jsme udělali individuální chyby. Takové dvě, které udělal Kučeřík u prvního a třetího gólu, to by se u beka, na němž bychom chtěli stavět, nemělo stávat. To nás dostalo hodně dolů,“ lituje kouč české reprezentační osmnáctky Alois Hadamczik.

V polovině utkání navíc české obraně během oslabení ujel Pärssinen a bekhendem zavěsil pod horní tyčku. Odpověď Hadamczikova celku přišla vzápětí. Peterek prudkou přihrávkou našel Martina Beránka, který zblízka propálil Randelina svým druhým zásahem v utkání. Krátce nato se blýskl úchvatnou individuální akcí Pytlík, sám se probil přímo před Randelina, jenže zakončil těsně nad horní tyčku. Čeští bojovníci se dočkali v 50. minutě, kdy Radek Mužík nabral rychlost, ujel po levém křídle a famózně poslal puk pod víko. 

Hadamczik: Zasloužili jsme si remízu

Češi se rvali o vyrovnání, navíc jim při střele Finů pomohla tyčka. Kýženou čtvrtou branku ale osmnáctka nepřidala a prohrála v těsném poměru 3:4. „Mužstvo pořád budujeme, není sourodé. Je tady spousta nových hráčů. Týmu nejde upřít snaha ani bojovnost. Finové byli v první polovině utkání lepší, my jsme byli lepší ve druhé půlce. Za ni musím hráče pochválit. Nasazení, bojovnost i vůle tam byly. Přitlačili jsme Finy, kteří jsou tady kompletní. Bohužel máme úzký kádr a dvě třetiny jsme hráli na tři pětky. Vytvořili jsme si takový tlak, že jsme si zasloužili remízu,“ tvrdí kouč národního týmu do 18 let.

„Každé utkání je nesmírně těžké, což jsme věděli už před turnajem. Hráči se nám ukazují. Říkáme jim, že hrají o nominaci do dalšího turnaje i na mistrovství. Jsou tady silné týmy, ale hráči se s tím musí poprat. Pro nás je dobré, že vidíme, jak reagují na tak rychlý hokej. Vidíme, jací hráči se zlepšují, a se kterými můžeme počítat,“ pokračuje Alois Hadamczik.

Český tým uzavře turnaj v nedělní večer, kdy od 19 hodin vyzve Švédy. Vítěz utkání skončí třetí.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

FINSKO "18" – ČESKO "18" 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pärssinen (Räty), 9. Hakanen (Intonen), 23. Puistola (Nikkanen, Tuomisto), 33. Pärssinen – 10. Beránek (Bernovský), 34. Beránek (Peterek, Raška), 50. Mužík.
Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Polák, Rampír.
Vyloučení: 3:5.
Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 26:21 (10:8, 9:6, 7:7)
Diváci: 1 098.
Nejlepší hráči: Juuso Pärssinen – Martin Beránek.
Finsko: Randelin – Hatakka, Räsänen, Tuomisto, Holtinkoski, Loponen, Koskenkorva, Lehtinen – Simontaival Saarela, Puistola – Petman, Nikkanen, Aaltonen – Miettinen, Pärssinen, Räty – Tieksola, Intonen, Hakanen. Trenéři: Marttila a Mäntymaa.
Česká republika: Škorpík – Volráb, Poizl, Tureček, Klodner, Kučeřík, Homola, Suhrada, Žůrek – Mužík, Peterek, Rychlovský – Raška, Pytlík, Koffer – Pšenička, Bernovský, Beránek – Čížek, Čmiel, Hrubec. Trenéři: Hadamczik, Bělohlav a Židlický.

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Druhý zápas čtvrtého hracího dne

ŠVÉDSKO "18" – ŠVÝCARSKO "18" 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Costmar (Gunler, Broberg), 27. Lawner (Broberg, Costmar), 28. Hedström (Johansson, Henriksson), 37. Costmar (Grewe, Henriksson), 44. Feuk (Costmar, Holmstrand), 45. Costmar, 50. Bjerselius (Grewe), 55. Grewe (Broberg, Bjerselius).
Rozhodčí: Cabák, Mrkva – Gančarčík, Tošenovjan.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 55:19 (15:5, 21:10, 19:4).
Nejlepší hráči: Arvid Costmar – Noah Delémont.
Diváci: 143.
Švédsko: Ward – Björnfot, Lundqvist, Broberg, Hedström, Johansson, Popovic – M. Wahlgren, Sundsvik, J. Wahlgren – Söderblom, Bjerselius, Grewe – Lawner, Costmar, Feuk – Andersson I., Henriksson, Gunler – Holmström. Trenér: Hävelid.
Švýcarsko: Wyss – Delémont, Baragano, Rubanik, Villa, Schweizer, Landolt, Vouardoux – Dähler, Burkhalter, Knak – Marchand, Salzgeber, Stoffel – Andersson J., Canova, Fuss – Baumann, Zimmermann, Schmid. Trenér: Paterlini.

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. USA 3 3 0 0 0 21:5 9
2. Finsko 3 3 0 0 0 17:7 9
3. Česko 3 1 0 0 2 10:10 3
4. Švédsko 3 1 0 0 2 11:12 3
5. Švýcarsko 4 0 0 0 4 5:30 0

Poslední den turnaje v Kravařích

Neděle 11. listopadu:
15:00 USA – Finsko, živě »
19:00 Česko – Švédsko, živě »

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

Foto: Lukáš Kaboň, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz