Osmá sezona v Kometě a šestá v roli kapitána. Čermák pokračuje!

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

24. května 2018, 18:41

Adam Bagar

Leoš Čermák se nesmazatelně zapsal mezi ikony novodobé Komety. Za sedm let svého působení na jihu Moravy získal pět medailí, v posledních pěti sezonách vedl mančaft jako kapitán a výrazně mu pomohl ke dvěma titulům v řadě. Příští rok může přidat další. Ve 40 letech se rozhodl pokračovat v kariéře, podepsal novou smlouvu. Brněnský klub o tom informuje na svém webu.

Nový fanshop

Podle Libora Zábranského je fyzicky připraven ještě minimálně na pět ročníků, ale Leoš Čermák po sezoně zvažoval, zda už nepověsit brusle na hřebík. "Mám už nějaký věk, a ne malý. Rána jsou už taky těžká. Teď ještě nevím, co bude, žiju přítomností a tohle je daleko. Užiju si oslavy a potom uvidím," říkal bezprostředně po obhajobě mistrovského titulu.

Pošesté kapitánem? Čermák se zařadí za Vlastimila Bubníka

Nyní už má jasno. Ve čtvrtek se upsal na další sezonu, pošesté v řadě bude mít na dresu céčko. A to je v Brně obrovská čest. Už loni se v tomto ohledu dotáhl na Lubomíra Oslizla a Oldřicha Machače, kteří byli kapitány pět sezon. Letos se zařadí na celkové druhé místo za suveréna Vlastimila Bubníka, jenž mančaftu šéfoval neskutečných jedenáct let.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

"Je hezké být po boku takových legend," hlásí čtyřicetiletý hokejista, který si poslední roky v Brně nesmírně užívá. Aby taky ne, když za sedm let získal s Kometou pět medailí a dvakrát za sebou slavil titul, na který tamní fanoušci čekali neuvěřitelných 51 let. "Klub i naši příznivci si už úspěch zasloužili, čekalo se na něj dlouho," pokyvuje Leoš Čermák.

Vstanu, protože musím, parafrázuje s úsměvem Leoš Čermák

"Když jsem do Brna přišel, věřil jsem, že jednou něco takového dokážeme. Dvakrát jsme padli ve finále a já říkal, že moje práce tady ještě není hotová. Teď už s klidným svědomím budu moct odejít a říct, že naše práce měla smysl," prozrazuje brněnský kápo. Zatím však neodchází, přidá minimálně rok a rozšíří svou porci 411 utkání v brněnském dresu.

Martin Erat pokračuje v Kometě, Marek Čiliak odchází »

Ale jak sám přiznává, už to není takové jako dřív, přece jen už je veteránem. "V tomto věku je to prostě horší. Já už to beru tak, jak říkal pacient ve filmu Vesničko má středisková. Vstanu, protože musím," směje se. "Když se nemůžu otočit, otočím se celý. Někdy jsem překvapený, že mě nic nebolí. Ale spíš mě tělo víc bolí, než nebolí," vesele dodává.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz