Osmá baráž v řadě? Chci si udržet pozitivní bilanci, říká jihlavský Diviš

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Jihlava v posledním kole skupiny o umístění v Tipsport extralize porazila Chomutov 3:2 po nájezdech, na čemž měl velkou zásluhu i Richard Diviš se dvěma kanadskými body. Dvaatřicetiletý útočník a dlouholetý hráč Dukly nastoupí v osmé baráži v řadě, takže má oproti jiným spoluhráčům s prolínací soutěží bohaté zkušenosti.

Nový fanshop

„Já a barážový expert? Nevím, jestli to vzít pozitivně, nebo negativně. Jsem na nějaké hokejové úrovni a držím se s ní mezi první ligou a extraligou. Před každou baráží jsou nějaká očekávání, zatím mám pozitivní bilanci, takže bych si ji chtěl udržet,“ řekl Richard Diviš odhodlaně a naznačil jasné jihlavské cíle.

V baráži Dukla narazí na Litvínov, Kladno a Karlovy Vary, se kterými si na konci minulé sezony prohodila ligové příslušnosti. „Ve hře je hodně bodů. Jdeme do toho naplno, s respektem a pozitivně naladěni. Prognózy vůbec neřeším. Od začátku je to padesát na padesát. Žádné prognózy tam neplatí, hraje se od začátku do konce,“ uvedl. „Nekoukám na soupeře, soustředím se jenom na Jihlavu, abychom byli velmi dobře připravení, něco předvedli a uspěli,“ pokračoval.

Jihlava má za sebou 58 zápasů v nejvyšší tuzemské soutěži, v rámci které se střetla s českými velkobluby a výbornými hráči. „My jsme v extralize rok. Chtěli jsme si udržet formu a laťku výkonnosti, protože jsme se připravovali i na závěr ligy. Měli jsem 52 těžkých kol a nějaké zápasy v play out, to bychom měli v baráži prodat. Extraliga je kvalitnější soutěž, hraje se na pěkném zimáku a je mnohem větší tlak. Pro nás by měla být výhoda, že jsme celý rok nastupovali se silnými soupeři a odehráli proti nim výborné zápasy,“ rozpovídal se.

Dukla v závěru play out vynulovala doma Mladou Boleslav a urvala dva body v Chomutově, takže půjde do baráže s dvěma vítězstvími v zádech. „Byla to příprava na poslední část sezony, která nás čeká, takže se nedá mluvit o spokojenosti, ale ukázalo se nám, že něco funguje,“ zhodnotil.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Dukla Jihlava

Proti Pirátům Richard Diviš u prvního gólu Dukly dobře našel Skořepovu nastavenou hůl, druhou branku sám vstřelil a v samostatných nájezdech prostřelil Dominika Pavláta mezi betony. „Z dlouhodobého hlediska jsou pro mě body dobré. Moc takových zápasů jsem letos neměl, takže jsem hodně rád,“ liboval si dvaatřicetiletý forvard.

Přestože už v posledním zápase o nic nešlo, protože karty byly dávno rozdané, do chomutovské arény zavítalo více než tři tisíce lidí. „Já můžu mluvit jenom za náš tým. My si vážíme každého zápasu, který můžeme v extralize hrát. Už jenom to, že můžeme hrát na pěkném zimáku a před takovými fanoušky, kterých přišlo tolik, přestože o nic nešlo, si užíváme,“ uzavřel pokorně Richard Diviš.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz