Orsava skolil Hradec. Smoleňákovy provokace? Ať si říká, co chce, hlásí

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Potřetí za poslední tři sezony vstoupila Kometa do play off na ledě soupeře a potřetí ovládla úvodní díl série. První utkání ostře sledované série proti Hradci Králové režíroval útočník Jakub Orsava, který skolil východočeského soupeře třemi góly. „Je to můj první hattrick v dospělém hokeji,“ prozradil a také moc dobře věděl, že provokace od Radka Smoleňáka obhájce titulu jen tak nenamíchnou. „Je tím známý, může si říkat, co chce.“

Zlatá hokejka

Kometa v úvodní dvacetiminutovce nechytila úplně začátek, prvotní tlak Hradce ale přežila a nakonec si díky dvěma gólům Jakuba Orsavy vytvořila pohodový náskok pro pokračování utkání. Ve druhé části Východočeši snížili, ale také pokračující tlak celek okolo kapitána Leoše Čermáka přežil. „Po první třetině jsme vedli 2:0, takže jsme se nemuseli nikam tlačit a chtěli jsme hrát hlavně dobře defenzivně. Měli jsme prostě vedení a chtěli se soustředit na svoji hru. Soupeř dal sice potom gól, nakoplo ho to, ale naštěstí jsme tlak ubránili,“ popisuje Orsava.

Ve třetí části Brno pojistilo první výhru v sérii, brněnský útočník z mezikruží završil hattrick. „Dali jsme dva góly z přesilovky, trénovali jsme to a vyšly nám různé varianty. Tentokrát nám to tam spadlo a snad to takhle půjde dál,“ kvitoval spolupráci s Martinem Eratem a Janem Hruškou v početních výhodách. Právě brněnská desítka byla omilostněna svazem, Eratův trest byl zkrácen na konec základní části, a tak zkušený forvard mohl naskočit do prvního utkání play off. „Martin je náš lídr a důležitá postava, takže je super, že mohl nastoupit,“ cenil si Orsava, jenž od příchodu do Komety dal už devět branek.

A také na sebe prozradil jednu zajímavost. „Je to můj první hattrick v dospělém hokeji. Ten poslední jsem dal ještě v minihokeji,“ zavzpomínal s úsměvem šumperský rodák. Místo svých vstřelených branek ale nakonec kvitoval hlavně práci kompletního týmu Komety. „Góly jsou jenom třešnička. Hlavní je výhra a tu si zasloužil celý tým. Všichni jsme makali, obzvlášť Čilo (Marek Čiliak, pozn. red.) v brance. Vítězství patří celému týmu,“ smekl pomyslný klobouk před spoluhráči.

„Martin Erat? Náš lídr a důležitá postava, takže je super, že mohl nastoupit.“

Opět se navíc potvrdilo, že ve vyřazovacích bojích zařazují modrobílí zcela jiný rychlostní pohon a jejich výkony gradují. „V play off se hraje jiný hokej, je v tom spousta emocí a obětavosti. Hraje se hlavně defenzivně, člověk nechce hlavně dostávat góly. V prvním utkání jsme parádně zblokovali pár důležitých střel, Čilovi jsme pomohli a jsme rádi za výhru,“ ocenil ještě jednou Orsava.

Při pohledu na tribuny si také pamatoval na dávné angažmá pod Bílou věží. „Je to tak, hrál jsem zde. Tuším, že jsem v Hradci odehrál čtyři zápasy. Člověk si vzpomene, ale už je to fakt dávno,“ tvrdí. Na ledě pak často sledoval Radka Smoleňáka, který se kočkoval s jeho spoluhráči a rozjížděl tradiční slovní přestřelky. „Je tím známý, už nikoho nepřekvapí. Ať si říká, co chce,“ nedělal si hlavu z nejdiskutovanějšího útočníka soutěže. „Jsem rád, že jsme vyhráli. A v úterý pokračujeme,“ uzavřel své povídání.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz