Orli našli centra číslo jedna, do Znojma míří Američan McRae

Foto: Sarah Connors, iihf.com

22. května 12:09

Adam Bagar

Ve Znojmě posilují ofenzivní řady. Za Orly bude v nové sezoně hrát zámořský útočník Philip McRae, který má ve sbírce i několik startů v NHL. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

HokejkaTV

„Je to zkušený hokejista, který by měl svými parametry odpovídat Ryanu Kujawinskému. K jeho přednostem patří i vhazování, což je náš dlouhodobý problém. Má bohaté zkušenosti z AHL, je juniorským mistrem světa. Měl by být centrem číslo jedna," hlásí hlavní trenér a sportovní manažer Miroslav Fryčer.

„Podle našich informací má Philip výbornou povahu do kabiny a chce hrát za Znojmo, což jsou pro nás velmi důležité aspekty,“ dodává Fryčer na adresu devětadvacetiletého hráče, který se narodil ve Spojených státech, se kterými v roce 2010 slavil už zmíněné juniorské zlato. Má ale i kanadské občanství.

Philip McRae má na kontě patnáct startů v NHL za St. Louis, dalších 340 zápasů přidal v nižší AHL. V Evropě zatím strávil tři sezony, nejvíc toho odehrál ve Finsku, kde hájil barvy Tappary, Espoo a Pori. V minulé sezoně si vyzkoušel i DEL, v dresu Schwenningeru si ve 44 zápasech připsal 12 bodů (5+7).

McRae pochází z hokejové rodiny. Jeho otec Basil má na kontě 576 startů v NHL, během nichž nasbíral 136 bodů za 53 branek a 83 nahrávek. V nejlepší lize světa hrál krátce také jeho strýc Chris. S oběma hráči se během aktivní kariéry setkal i nynější znojemský trenér a sportovní manažer Miroslav Fryčer.

„Působili jsme spolu v Torontu, ale je to souhra náhod. Komunikace probíhala přes agenta. Pokud u Philipa zůstaly ty rodinné návyky, tak to bude zarputilý kluk, který nic nevynechá. McRaeovi jsou také dobří bruslaři, kteří nemají strach jít před branku. Měli i dobrou střelu,“ prozrazuje šéf znojemské střídačky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz