Ordoš se vrací do extraligy! Liberec získal také Klepiše a mladou pušku

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

1. května 2021, 14:31

Adam Bagar

Bílí Tygři s prvním květnem vítají tři útočné posily. Pod Ještěd míří navrátilec Jan Ordoš, ostřílený Jakub Klepiš a Slovák Martin Faško-Rudáš. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Zlatá hokejka 2022

24letý Jan Ordoš se vrací do Liberce po roční zkušenosti ve švédské nejvyšší soutěži, kde nastupoval za Oskarshamn. Za tamní tým sehrál 44 zápasů, zaznamenal v nich 12 bodů za pět branek a sedm nahrávek. V následující sezoně ale opět oblékne dres s bílým tygrem na hrudi, s vedením se dohodl na dvouleté spolupráci.

„Jsme rádi, že když se Tygři vrací z ciziny domů, chtějí opět bojovat za Liberec. Honza je poctivý a pracovitý hokejista, který má tah na branku. Je zvyklý pracovat pro tým a nebojí se jít do tvrdých soubojů před brankou i u mantinelu. Věříme, že ho zahraniční angažmá a mezinárodní zápasy v reprezentaci inspirovaly a motivovaly na sobě dál pracovat,“ hlásí sportovní manažer a trenér Patrik Augusta.

Ten do svých řad získal také velezkušeného útočníka se zkušenostmi z NHL, KHL či ze Švédska Jakuba Klepiše. Mistr světa z roku 2010 poslední sezony zakotvil na českých kluzištích, nastupoval za Třinec, Mladou Boleslav a v uplynulé sezoně za Kometu, které pomohl celkem 33 body (12+21) v 57 utkáních. Nyní přichází zúročit své zkušenosti pod Ještěd.

„V Jakubovi získáváme zkušeného hráče, který našemu týmu pomůže ve více rolích. Je to skvělý hokejista na přesilovky s obrovským citem pro hru a je stále vynikajícím bruslařem. Může hrát křídlo i centra. Prošel si zahraničními ligami, získal titul mistra světa, ví, jak se profesionálně připravovat a jaké týmy vyhrávají tituly. Slibujeme si od něj, že svojí kvalitou pomůže naší ofenzivě a že své hokejové i mimohokejové zkušenosti pomůže předat našim mladším hráčům,“ pokyvuje Augusta.

Liberecké barvy bude nově hájit i jedna mladá puška ze Slovenska, 20letý útočník Martin Faško-Rudáš, který se rozhodl svůj talent rozvíjet na severu Čech. V minulosti strávil tři sezony v kanadské juniorské WHL, loni se ale vrátil domů a v extralize pomohl Banské Bystrici skvělými 41 body (17+24) v 52 utkáních. 

„Martin je mladý talentovaný hokejista s dobrými ofenzivními instinkty a tahem na branku. Chce hrát, chce tvořit hru, umí dobře vystřelit zápěstím, ale také vybídnout spoluhráče. Vyhlédli jsme si ho jako typologicky vhodnou posilu do našeho development programu a počítáme s tím, že Martin využije tygřího prostředí, bude na sobě intenzivně pracovat a pomůže našemu mužstvu být úspěšným. Reprezentoval Slovensko na MS juniorů a letos také poprvé reprezentoval svou zemi v seniorském týmu,“ líčí Augusta.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz