bahis siteleri

Opožděný start čeká i juniorky, úvodní sraz mají v Humpolci

Foto: Karel Švec, Český hokej

Místo úvodních soustředění v Telči seděly české reprezentantky do 18 let doma, druhý pokus už jim snad vyjde. Trenéři si je pozvali na kemp do Humpolce.

Odsunutý rozjezd reprezentační sezony se mimo hráčů mládežnických výběrů týká i dívčích nadějí českého hokeje. V Humpolci budou trénovat od neděle 27. do středy 30. září, poprvé pod obměneným realizačním týmem – do pozice hlavního kouče se posunul liberecký Jiří Vozák, jemuž budou asistovat Petr Tejral s Pavlem Zuziakem.

Nominaci poslali 28 hokejistkám ročníků 2003 až 2006. Co do zkušeností jí dominuje například brankářka Julie Pejšová, která by letos měla jako jediná hrát dorosteneckou extraligu, nebo další účastnice dvou juniorských šampionátů Hana Haasová (na snímku).

Na posledním mistrovství světa se představilo celkem deset členek aktuálního výběru. Naopak devět hráček může ještě v tomto ročníku nastupovat za národní výběr do 16 let a nejmladší z nich, Barbora Juříčková, oslaví koncem října teprve 14. narozeniny.

Také juniorky budou operovat se zvýšeními bezpečnostními opatřeními. Na kemp dorazí jen ty, které předloží negativní test na covid-19 ne starší než tři dny, a před koncem je čeká rovněž výstupní test.

Aktuální otázkou zůstává, jak tomu bude s konáním nadcházejícího mistrovství ve Švédsku. To je plánované na 5. až 12. ledna 2021. O tom, zda se opravdu uskuteční v daném termínu, by mohla Mezinárodní hokejová federace rozhodnout už velmi brzy.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankářky:
Julie Pejšová (Příbram), Barbora Hromádková (Litoměřice), Michaela Hesová (Sparta Praha).

Obránkyně:
Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Denisa Habartová, Eliška Hotová (obě Příbram), Anežka Hračová (Uničov), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Eliška Vaněčková (Karviná), Lucie Vávrová (Vsetín), Tereza Mašková (Karlovy Vary), Adéla Wojnarová (Poruba), Anna Vaníčková (Žebrák).

Útočnice:
Hana Haasová (Opava), Gabriela Hrubanová (Prostějov), Anna Kalová, Lucie Gruntová (obě Klášterec nad Ohří), Barbora Bartáková, Lucie Eignerová (obě Příbram), Barbora Kafková (Vrchlabí), Andrea Trnková (Choceň), Natálie Brichová (Kutná Hora), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Tereza Plosová (Liberec), Adéla Šapovalivová (Beroun), Dominika Malicka (Třinec), Aneta Dýcková (Vlašim), Barbora Juříčková (Uničov).

Náhradnice:

Brankářky: Kateřina Dvořáková (Kladno), Alexandra Hřívová (Nový Jičín). Obránkyně: Anna Václavková (Černošice), Michaela Solařová (Strakonice), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž), Veronika Janotová (Český Těšín). Útočnice: Adéla Vrhelová (Klášterec nad Ohří), Markéta Mazancová (Příbram), Petra Matějová (Vsetín).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Jiří Vozák
Asistenti trenéra: Petr Tejral a Pavel Zuziak
Trenér brankářek: Martin Vojtek
Kondiční trenér: Tomáš Krámský
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Masér/kustod: Marcel Krejsa

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz