Opožděná oslava narozenin: Chomutovské výroční utkání bude v září

Foto: piratichomutov.cz

Už před dvěma lety chtěli v Chomutově uspořádat oslavy 75. výročí hokejového klubu. Hned dvakrát se ale akce musela přesunout kvůli covidu, až v září tak přichází ten správný čas pro souboj chomutovských legend.

Výroční utkání. Takový jej název akce, která se v Chomutově uspořádá po dlouhém čekání v sobotu 10. září 2022 od 14 hodin. 

Na ledě se utká výběr KLH Chomutov s mužstvem ze sezony 2011/12, které tehdy vrátilo tradiční klub mezi elitu po 38 letech.

Proč tradiční? Hokej se totiž na severozápadě hrál už před více než stoletím. V roce 1908 tam byl založen hokejový klub DFK Komotau, který dokonce vyhrál německé mistrovství (i tento klub si Piráti připomínají, například celou přípravu letos odehrají v replikách jejich dresů).

A přestože DFK později zanikl, do Chomutova se hokej vrátil hned po druhé světové válce – právě výročí vzniku českého klubu v roce 1945 se nyní bude slavit.

Na ledě, s hráči, kteří tvořili novodobou historii klubu.

Sestavu Pirátů z ročníku 2011/12 povede kapitán Milan Kraft. Účast v tuto chvíli potvrdili kromě něj i brankáři Milan Řehoř s Miroslavem Hanuljakem, obránce Jaroslav Mrázek nebo útočníci Lukáš Endál s Karlem Hromasem.

„S dalšími hráči jsme v kontaktu, ale zatím nám definitivně nepotvrdili účast, proto je nebudeme zmiňovat,“ přibližuje tiskový mluvčí klubu Libor Kult s tím, že nastoupí i současný šéf mládeže Petr Jíra a útočník druholigového týmu Jaroslav Kůs.

A výběr KLH Chomutov? Do výběru dresů i sestavy klub zapojil fanoušky! Jen dvě pětky vybral kapitán Radek Šíp, v hlasování o dalších hráčích pak padla volba na obránce Martina Ťupu a jeho jmenovce Szakala, mezi útočníky fanoušci vybrali Milana Kostourka, Zdeňka Skořepu a Jaroslava Buchala.

„Všechny jsme oslovili a vypadá to, že by se měli na ledě objevit. Pokud by nakonec někdo z hráčů vybraných fanoušky nemohl, máme předjednáno, že by naskočil další z hráčů v pořadí,“ prozrazuje šéf klubové komunikace.

Do akce přímo na ledě vyrazí kromě aktivních hráčů současného áčka také oba jeho trenéři Petr Martínek s Kamilem Koláčkem, fanoušci se mohou těšit rovněž na Martina Altrichtera, Roberta Plačka, Jakuba Trefného nebo Ladislava Bouška, Jiřího Gombára a Stanislava Mikšovice.

Dosud zakoupené vstupenky platí, chomutovský klub ale stále nabízí další (k dispozci ZDE), včetně balíčků společně se speciálními tričky a knihou, jež mapuje 75 let chomutovského hokeje. „Věříme, že fanoušci co nejvíc zaplní ochozy, protože takové sestavy už v jednu chvíli na ledě nikdy nemusí vidět,“ říká místopředseda klubu Jiří Sochor.

Chomutovské hvězdy tak symbolicky odstartují sezonu, do které se Piráti pouští s nadšením po postupu z krajské soutěže.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz