Opava vyhlíží velké bobří posily. Wanecki se nevrátí, přišel gólman z Mory

Foto: hcvm.cz

25. července 2020, 16:42

Adam Bagar

Rodí se zajímavý přesun v rámci východní skupiny druhé ligy. Z Valašského Meziříčí do Opavy se mají stěhovat produktivní útočníci Petr Seidler a Rostislav Vaněk. Informoval o tom Deník.

Aplikace Tipsport extraligy

„Několikrát jsme se spolu osobně bavili. Smlouvu sice ještě kluci nemají podepsanou, ale na devadesát procent by tady měli být, podali jsme si na to ruce. 27. července s námi vyjedou na led,“ řekl pro Opavský a Hlučínský deník hlavní trenér týmu Aleš Tomášek.

Petr Seidler a Rostislav Vaněk už ve Slezanu hráli v sezoně 2017/18, v rozběhnutém ročníku se potom přesunuli k Bobrům. Více než dvouleté angažmá ve Valašském Meziříčí jim skvěle sedlo, sbírali víc než bod na zápas a patřili k hlavním oporám týmu.

Dřív oba 29letí útočníci oblékali šest let dres Poruby. Seidler má i díky tomu na kontě už 368 druholigových startů s bilancí 291 bodů za 139 branek a 152 nahrávek. Vaněk v soutěži sehrál dokonce 395 zápasů, nasbíral v nich 266 bodů za 109 gólů a 157 asistencí.

Naopak 24letý brankář Michal Wanecki, který nedávno nečekaně skončil v Šumperku, se do Opavy nevrátí. „Michal mi sám volal, měl by zájem sem jít. Je to kvalitní brankář, ale my těch svých máme dost, takže jeho příchod teď není aktuální,“ přiznal kouč Tomášek.

Slezský klub už dřív představil brankáře Jana Baldika a Dominika Pitáka, střídavé starty má navíc po odchodu do AZetu vyřízeny Matyáš Daňa. Teď se k nim přidá i 19letý Marek Hasala. Ten působí od sezony 2017/18 v Olomouci, na premiéru v extralize však čeká.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz