Opava dotáhla příchody navrátilců a shání obránce. Co je se Zelenkovem?

Foto: https://www.hcslezan.cz/

30. července 2020, 18:44

Ondřej Mach

Přípravu na ledě v pondělí zahájili i hokejisté Opavy. Trenéru Aleši Tomáškovi se hlásilo jednadvacet hráčů, mezi nimiž nechyběly ani nedávné posily z Valašského Meziříčí. Kterou část sestavy by v klubu ještě chtěli posílit?

O Kapku lepší hokej

Slezan přes léto prodělal řadu změn, tou největší je nový lodivod na opavské střídačce. Mužstvo po odchodu Pavla Zdráhala do Havířova přebral jeho asistent Aleš Tomášek, jenž vytvořil trenérskou dvojici s bývalým obráncem Vladimírem Holíkem.

Hráči už za sebou pod vedením nového tandemu mají první tréninky na ledě.

„Těžko se zatím dá určit, jestli všichni pracovali tak, jak měli.“

„Těžko se zatím dá určit, jestli všichni pracovali tak, jak měli. Samozřejmě mladí letní přípravu měli, ale potom dostali tři týdny volno, nicméně věřím, že na sobě kluci i dále makali. Uvidíme, jak bude vypadat zbytek týdne,“ komentuje na opavském webu start druhé fáze přípravy trenér Tomášek.

Šestapadesátiletý kouč mohl zblízka sledovat i poslední posily, například dvojici navrátilců z Valašského Meziříčí Rostislava Vaňka a Petra Seidlera. „Vím, co v obou je, trénoval jsem je už v Porubě. Jsou dobří na puku a myslím si, že pro nás určitě budou přínosem,“ říká na jejich adresu.

Foto: hcslezan.cz

O místo v kádru kromě toho zabojují dva obránci – Marcel Kunc a Tomáš Mládenka. Prvně jmenovaný je klubovým odchovancem a loni nastupoval za juniorku Vítkovic, druhý ve třetí nejvyšší soutěži naposledy působil před šesti lety.

Se složením defenzivy ale Tomášek prozatím není zcela spokojený. „Máme díru v obraně, sháníme momentálně dva beky. Ideálně někoho do přesilovky, protože zatím máme samé mladé a bojím se, že nás v tomto místě trochu pálí pata,“ přibližuje.

„Máme díru v obraně, sháníme momentálně dva beky.“

Opava ale počítá i ztráty. S prvoligovým Havířovem trénují Dominik Ficek a Tomáš Rousek, v Přerově se zase zkouší prosadit Lukáš Peterka. Nejistota mimo to panuje kolem ruského útočníka Gleba Zelenkova.

„Momentálně moc nevím, jak to s ním vypadá. Komunikoval s ním Zbyněk Sklíba, ale poté se po něm slehla zem. Pokud by se objevil a byl nějakým způsobem připravený, tak by asi prostor dostal, momentálně s ním však spíše nepočítám,“ doplňuje Tomášek.

V klubu do budoucna chtějí sázet především na vlastní odchovance. „Budeme tlačit místní mladé, aby se zabudovávali do áčka, protože pro klub jsou asi nejdůležitější. Je to především o tom, jak se k tomu kluci postaví,“ uzavírá nový kouč Opavy.

Aktuální soupiska HC Slezan Opava

Brankáři: Jan Baldík, Jan Piták, Marek Hasala.

Obránci: Daniel Slavík, Adam Zouhar, Martin Kocián, Jiří Šindelář, Marcel Kunc, Tomáš Mládenka.

Útočníci: Martin Urban, Jan Žídek, Jan Štindl, Lukáš Horný, Kryštof Kadula, Petr Wolf, Bohumil Herman, Martin Buršík, Jakub Římský, Petr Seidler, Rostislav Vaněk, Vlastimil Malina, Petr Chalupa, Denis Gulda.

Foto: Petr Widenka, hcslezan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz