Omsk jako kouřová clona. Zacha pokračuje v NHL, Devils se upsal na 3 roky

Foto: nhl.com

10. září 19:14

Václav Jáchim

V pondělí proudily z Ruska spekulace, že by Pavel Zacha mohl zamávat NHL a zamířit do Omsku. Prezident klubu Maxim Sušinskij to sice okamžitě označil za nesmysl, nicméně informace si žila svým životem. Nakonec je všechno jinak, Český útočník pokračuje v zámoří. Jak uvedly stránky nhl.com, Zacha se s vedením New Jersey Devils domluvil na nové tříleté smlouvě.

NHL 20

Divoké scénáře s možným stěhováním do Kontinentální ligy byly jen kouřovou clonou. Těžko říci, kdo téma vypustil, každopádně se chytila spousta seriózních médií v Rusku i jinde. Nejspíš se jednalo o jistou formu nátlaku na Devils, aby už konečně neváhali a dovedli k cíli jednání se Zachou o novém kontraktu.

Původní nováčkovská smlouva skončila bývalému útočníkovi Liberce po minulé sezoně. Zacha dosud ročně pobíral 832 tisíc dolarů, po vypršení kontraktu od klubu obdržel kvalifikační nabídku nové smlouvy (navýšení mzdy o 10 procent), ale hráč a jeho agent Patrik Štefan ji odmítli. Celé léto se pak navenek nedělo nic zásadního, až krátce před začátkem tréninkového kempu dostaly věci spád.

Zpráva o stěhování Zachy do KHL sehrála nepochybně svoji roli, český útočník ostatně není první ani poslední, o němž se při jednáních v NHL spekulovalo v souvislosti se zájmem z Ruska. V Devils tím pádem věděli, že Zacha má v záloze i jinou možnost.

Generální manažer Ray Shero to nesl dost nelibě. „Je mi sakra jedno, jestli podepíše smlouvu v KHL nebo v Bramptonu v ECHL. Je mi prostě jedno, s kým podepíše. Práva na něj máme my," citovala jeho podrážděnou reakci stanice TSN. Shero následně dodal, že pokud Zacha uvažuje o přechodu do Ruska, bude to mít s pozdějším návratem do NHL těžké. „Jsem plný naděje, že se do startu kempu domluvíme," dodal.

A vida, za několik hodin se stalo. Klub oficiálně potvrdil, že Zacha zůstává hráčem Ďáblů. Uzavřel nový tříletý kontrakt v celkové výši 6,75 miliónů dolarů – ročně si český útočník vydělá 2,25 miliónů. „Jsme rádi, že jsme tuto smlouvu uzavřeli, protože Pavel je důležitou součástí našeho týmu. Uvedl se jako někdo, kdo dokáže hrát v jakékoli situaci. Těšíme se na jeho další růst," zmínil Shero na klubovém webu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz