Olympijská ochutnávka? Mladé Češky ve Švýcarsku dvakrát vyhrály

Foto: Facebook International Chablais Hockey Trophy

Souběžně s chlapeckou šestnáctkou se na západních hranicích Švýcarska praly s domácím týmem také nejmladší české hokejistky. Svěřenkyně Romana Heindla si domů odvezly dvě vítězství ze tří zápasů.

HokejkaSHOPvanoce

Trojutkání ve Švýcarsku nahradilo v kalendáři českých reprezentantek do 16 let domácí dvojzápas s Německem, který odřekly soupeřky.

Nová akce však měla ještě důležitější punc – právě Švýcarsko totiž bude jedním ze dvou českých protivníků (vedle Japonska) v základní skupině Olympijských her mládeže v Lausanne. Šlo tak o vzájemný test schopností i zkoušku, jaké to bude, nastoupit na olympiádě proti domácímu týmu. A v lednu navíc s jasnou potřebou zvítězit...

Šest hokejistek nyní absolvovalo premiéru v šestnáctce, z toho pět úplný reprezentační debut – včetně obou brankářek. Dvě utkání nakonec odchytala Barbora Dalecká a jedno Natálie Prouzová.

První dvě bitvy nabídly hodně vyrovnaný obrázek. V té první Češky vedly už 3:1, přesto prohrály 3:4 po nájezdech. Pozitivem byly první trefy třináctileté Terezy Plosové a dokonce dvanáctileté Viktorie Jílkové.

Odvetu musel národní tým naopak dvakrát otáčet. Až za stavu 4:4 vstřelila vítěznou branku v 54. minutě další mladičká útočnice Adéla Šapovalivová, která se prosadila podruhé a odměnila se tak trenérům za přesun do elitní formace.

I na závěr akce se postarala o rozdílový gól, ale třetí zápas už zvládl celý tým lépe. Od druhé třetiny si šel za vítězstvím 4:1, poslední trefu zařídila další premiérová střelkyně Adéla Wojnarová.

Hlavní kouč Roman Heindl si tak udělal obrázek o dalších adeptkách pro dva vrcholy letošní sezony. Další akce už bude mít pro ženskou šestnáctku o dost ostřejší charakter – v prosinci se totiž vydá do Maďarska na Turnaj Visegrádské čtyřky proti starším soupeřkám.

Foto: Facebook International Chablais Hockey Trophy

ŠVÝCARSKO – ČESKO 4:3 po nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Kozuhová (Peterová, Kehlová), 36. Suarezová, 52. Lendiová, rozh. nájezd Martiová – 8. Bartáková, 34. Plosová (Šapovalivová), 34. Jílková.
Vyloučení: 3:7.
Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Česko: Dalecká – Černá, Mašková, Rožnovjaková, Veverková, Vaníčková, Wojnarová, Narovcová, Z. Mazancová – A. Trnková, Gruntová, Bartáková – Dýcková, Dubová, M. Mazancová – Šapovalivová, Plosová, Pištěková – Malicka, Jílková, Brichová.

ČESKO – ŠVÝCARSKO 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Gruntová, 15. Dýcková (Z. Mazancová), 30. Šapovalivová (Veverková), 38. Bartáková, 54. Šapovalivová – 3. Kozuhová (Hurschlerová), 15. Peterová, 27. Surdezová (Büchiová), 52. Büchiová (Surdezová).
Vyloučení: 5:6.
Využití: 1:2.
Česko: Prouzová – Černá, Mašková, Rožnovjaková, Veverková, Vaníčková, Wojnarová, Narovcová, Z. Mazancová – Šapovalivová, Gruntová, Bartáková – A. Trnková, Dubová, M. Mazancová – Malicka, Plosová, Pištěková – Dýcková, Jílková, Brichová.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Kozuhová (Martiová) – 9. Gruntová (Mašková, Šapovalivová), 28. Šapovalivová (Dubová), 35. Malicka (Plosová), 55. Wojnarová (Malicka, Vaníčková).
Vyloučení: 7:2.
Využití: 0:1.
Česko: Dalecká – Černá, Mašková, Rožnovjaková, Veverková, Vaníčková, Wojnarová, Narovcová, Z. Mazancová – Šapovalivová, Gruntová, Bartáková – A. Trnková, Dubová, M. Mazancová – Malicka, Plosová, Pištěková – Dýcková, Jílková, Brichová.

Soupiska českého týmu

Brankářky:
Natálie Prouzová (Nový Bydžov), Barbora Dalecká (Chrudim).

Obránkyně:
Tereza Mašková (Cheb), Nikola Rožnovjaková (Kroměříž), Beáta Narovcová (Vimperk), Karolína Veverková (Klášterec nad Ohří), Adéla Wojnarová (Poruba), Anna Vaníčková (Žebrák), Veronika Černá (Kutná Hora).

Útočnice:
Adriana Dubová (Chrudim), Barbora Bartáková, Markéta Mazancová (obě Příbram), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Adéla Šapovalivová (Beroun), Tereza Plosová (Liberec), Tereza Pištěková (Lvi 2009), Andrea Trnková (Choceň), Dominika Malicka (Třinec), Viktorie Jílková (Rokycany), Natálie Brichová (Kutná Hora), Aneta Dýcková (Vlašim).

Realizační tým:

Manažerka: Petra Herzigová
Hlavní trenér: Roman Heindl
Asistenti trenéra: Martin Všetečka a Martina Pousková
Lékař: MUDr. Radim Jünger
Kustod: Marcel Krejsa

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz