Olympiáda dětí a mládeže se posouvá, kde si příště zahrají hokejisté?

Foto: ČOV

Každý druhý rok bojují hokejisté kategorie U15 o domácí olympijské zlato, poslední triumf získaly před rokem naděje z Moravskoslezského kraje. Na další zimní edici Olympiády dětí a mládeže si ale ještě dlouho počkáme.

Aplikace Tipsport extraligy

Český olympijský výbor totiž společně s Olomouckým krajem, který bude pořádat nadcházející letní verzi, posunuly kompletní celek Olympiády dětí a mládeže. Na vině je pochopitelně koronavirus.

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale v podstatě jediné možné. Vývoj epidemické situace je i letos nejasný, a kdybychom olympiádu posouvali později, mělo by to daleko vážnější důsledky pro všechny zúčastněné strany,“ vysvětluje hejtman Josef Suchánek, jehož Olomoucký kraj přivítá mladé sportovce v červnu 2022.

Stejně jako neztratili motivaci olympionici při posunu Olympijských her v Tokiu, věříme, že ani naši talentovaní mladí sportovci nepoleví v přípravách.? #odm2021 ? #odm2022

Zveřejnil(a) Olympiáda dětí a mládeže dne Pondělí 25. ledna 2021

To znamená, že nejbližší zimní verze olympiády se uskuteční až v lednu 2023. Po pěti letech se s největší pravděpodobností opět vrátí do východních Čech, nicméně Pardubický kraj vystřídá ten Královéhradecký.

„Finalizujeme jednání s Českým olympijským výborem, aby i v Královéhradeckém kraji mohl být zažehnut olympijský oheň,“ říká na webu odm.olympic.cz hejtman Martin Červíček.

„Královéhradecký kraj může mladým sportovcům nabídnout skvělé zážitky na sportovištích nejvyšších hor České republiky a pro nás je ctí uspořádat jubilejní Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže právě v našem kraji, “ dodává.

Poslední zimní olympiáda se konala v lednu 2020 v Karlovarském kraji. Hokejový turnaj probíhal jak v jeho hlavním městě, tak v Chebu, kde si došli pro zlaté medaile mladíci z Moravskoslezského kraje. Ve finále přehráli Královéhradecký kraj 4:2.

Ke zlatu je coby kapitán dovedl Dominik Petr, bodově na turnaji nejvíc zazářil mladičký talent zlínského hokeje Adam Jecho. O dva roky dříve se v Chocni a České Třebové vytáhli Šimon Marha nebo kapitán vítězné Vysočiny Matouš Menšík.

„Posun celého bloku ODM, tedy letní i zimní edice, přinese některé organizační výzvy, ale na druhou stranu budeme mít s pořadatelskými kraji možnost připravit olympiádu, která nebude nijak ovlivněna současnými opatřeními,“ upozorňuje Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru zodpovědný za Olympiádu dětí a mládeže.

„To je důležité i pro sportovce, aby se mohli na olympiádu kvalifikovat v normálních podmínkách. Budeme se všemi národními svazy řešit úpravu propozic i z hlediska věkových kategorií,“ doplňuje Šuman.

Pokud se úpravy nedotknou hokejového turnaje, ten příští bude určen ročníku 2008. O rok starší hokejisté by si v sezoně 2021/22 měli zahrát na samostatném mistrovství republiky krajů, které tradičně vyplňuje prostor mezi olympiádami.

Foto: ČOV

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz