Olomoucká bída: Házíme to po sobě, jak kdyby bylo září, štve navrátilce Irgla

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

Po víc než měsíční pauze zaviněné bolavými třísly se útočník Zbyněk Irgl objevil zpátky v sestavě Olomouce. Hanáci si slibovali, že pomůže prolomit jejich střelecké trápení, jenže svoji čtrnáctigólovou vitrínku o další kousky nerozšířil. I proto Mora znovu padla. Podeváté za posledních deset duelů. Doma navíc podruhé v řadě neskórovala. „Pokud to budeme hrát stylem ,hlavně, ať něco nezkazím‘, tak se nikam neposuneme a půjde to akorát dolů,“ varuje matador.

Jágr Chance liga

I když hrál naposledy 9. prosince na ledě Chomutova, herní výpadek na něm znát nebyl. Z olomouckého celku byl tím nejvýraznějším. Ovšem ani jeho tři jedovaté střely pozorného Dominika Frodla v plzeňské kleci nenachytaly.

„Šance jsem možná měl. Ale když ji mám, musím z toho dát gól. Když nedáme žádnou branku, nemůžeme vyhrát. Bez toho nemáme šanci něco uhrát,“ drásalo 38letého hokejistu.

I když se snažil po dobu svého zranění udržovat v tréninku, na ledě se poprvé objevil teprve ve středu. O čtyři dny později už zaujal místo na křídle vedle Petra Strapáče a Viléma Buriana. Jak se po dlouhé pauze cítil? „Nebylo to úplně nejhorší. Sám jsem to čekal asi o něco horší, ale herní praxe samozřejmě chybí. Teď mám do pátku čas, abych se do toho ještě víc dostal a příště to bylo lepší,“ přál by si.

O něj se trenéři bát ani nemusí. Zabrat musí hlavně jeho parťáci, kteří jakoby si přestávali věřit. Góly přicházejí asi s takovou „lehkostí“, jako když povolujete zrezivělý šroub. 

Frodla sice Olomoučtí zasypali 36 střelami, jenže jen málokterá plzeňského gólmana skutečně ohrozila. Pochvalu ale odchovanec pražské Slavie zasluhuje, to v každém případě. „Podle mě chytal dobře, nebylo to úplně o tom, že bychom z něj udělali hvězdu. Někdy nám chybělo trochu štěstí, větší důraz do střelby. Za sebe ale můžu říct, že chytal výborně, neudělal žádnou chybu. Všechny ty střely měl,“ ocenil Irgl 22letého gólmana.

První škraloup pro Olomouc se zrodil už ve 34. vteřině utkání. Obránce Robin Staněk alibisticky bránil Milana Gulaše, který využil volného prostoru a zavěsil za Jana Lukáše. Pro psychiku Hanáků nic moc.

Zbyněk Irgl přesto neviděl tenhle moment jako určující pro další vývoj utkání. „Samozřejmě je nepříjemné dostat gól hned v první minutě, ale myslím si, že jsme pak do 55. minuty hráli dobře. Bohužel pak přišel druhý, třetí gól… je to škoda, že jsme je dostali. To byla asi největší chyba. Jinak jsme mohli tlačit až do konce, třeba by tam něco spadlo,“ uvedl.

Ani se nedá říct, že se Kohouti nadechovali k závěrečnému náporu. Sotva lapli po dechu, dostali tři rány přímo na solar – 55. minuta Vojtěch Němec, 57. Petr Kodýtek a 59. i ještě v minulé sezoně hráč Olomouce Jan Eberle.

Všechno góly, kterým předcházely malé či větší chyby. I ty Hanáky sráží, nejen tupá koncovka.

Mora už proto zvoní na poplach. Devět proher z posledních desíti zápasů, to není málo. Dno postupové desítky už není daleko. 

„Musíme se rvát o každý puk. Jak už jsem říkal, 55 minut jsme podle mě nehráli ani tentokrát špatně, ale bohužel… ty góly. Hokej se hraje na góly a je úplně jedno, jestli proti nám stojí ten tým, nebo ten, ať je to Franta, nebo Pepa. Musíme se snažit to prolomit, dostat to do brány. Pak se můžeme bavit dál,“ nekličkoval ve svém hodnocení Irgl.

Irgl po návratu na led: Musím se do toho ještě dostat

Co ho nejvíc štve? Prosté věci, hokejové základy. „Když to řeknu ze svého pohledu, tak nato, že je už skoro 15. ledna, měli bychom být rozehraní a prostě si dokázat přihrát. Ne, že jsme od sebe dva metry a střílíme to po sobě tak, že to ani nejde zpracovat. Je to, jak kdyby bylo 10. září a hráli jsme první zápas. Tehdy to bývá holomajzna. Než do sebe dostanete jistotu, tak to po sobě střílíte. Ale nemůže se to dít v polovině ledna,“ durdil se bývalý hráč Třince a Vítkovic. 

Jak tedy ze série nezdarů ven? „Není to teď ideální, každý udělá chybu, ale musíme se pokusit hrát hokej a zkoušet se dostávat do šancí. Pokud to ale budeme po sobě házet a hrát to takovým stylem ,hlavně, ať něco nezkazím‘, tak se nikam neposuneme a půjde to akorát dolů,“ uzavřel Irgl.

Šanci na zlomení bídy bude mít Mora na venkovním tripu. Postupně hraje v Mladé Boleslavi, Pardubicích a Zlínu. Vrátí se z něj oživená bodovým elixírem, nebo bude v bažině proher zabořená ještě hlouběji?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz