Olomouc zaskočila Plzeň! Kometa přejela Hradec, Čiliak má nulu

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Olomouc po pondělním debaklu udělala změny v sestavě – a pomohlo to! Mora tentokrát v Plzni vyhrála a vyrovnala čtvrtfinálovou sérii na 1:1. Do skvělé pohody se dostalo Brno, které si z Hradce Králové přiveze dvě výhry.

Nový fanshop

Čiliak má nulu a Kometa druhou výhru

No, Kometa je prostě tým pro play off... Dokazovala to v předešlých dvou sezonách, v nichž došla až pro titul, a dokazuje to (zatím) i letos. V Hradci Králové totiž za dva zápasy inkasovala jen jednou a na Moravu přiveze hned dvě výhry! 

Další špičkový výkon podal Marek Čiliak, který pochytal všech 38 hradeckých střel! U nedávné posily ze Slovanu Bratislava zřejmě platí rčení – všude dobře, v Kometě nejlépe.

Čtvrtý gól v sérii přidal Jakub Orsava, který se v play off rozehrál ke skvělým výkonům. Dvěma brankami přispěl k výhře Peter Mueller, tři body zapsal Jan Hruška a dvě asistence nasbíral veterán Martin Erat.

Tomáš Martinec (trenér Hradce Králové): „Zápas byl podobný jako ten včerejší, měl podobný scénář. Inkasovali jsme dvakrát z přesilovky, přestože jsme měli od začátku tlak a šance, tak máme zatím problémy s produktivitou. Nejsme schopni dát gól i přes střeleckou převahu, a to byla alfa a omega těch dvou zápasů. Kometa výborně brání a čeká na šance, a z toho nás trestá. V tom je klíč do dalších zápasů, zlepšit naši produktivitu.“

Kamil Pokorný (trenér Komety Brno): „První třetina byla podobná jako včera. Hradec zase nastoupil aktivně, my jsme to ustáli a pomohli si přesilovými hrami. Velice slušně jsme hráli oslabení. Ačkoli Hradec působil aktivně a střílel z každé pozice, naše defenziva pracovala velice dobře a vepředu jsme se dokázali střelecky prosadit. Vezeme si domů druhé vítězství, za což jsme samozřejmě rádi a budeme se koncentrovat na další zápas. Těšíme se na naše fantastické diváky.“

MOUNTFIELD HK – HC KOMETA BRNO 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Orsava (Hruška, M. Erat), 16. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (Hruška, Orsava).
Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Pešek, Hynek.
Vyloučení: 9:9, navíc Smoleňák, Vopelka (oba Mountfield) a Němec (Brno) 10 minut.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 38:24.
Diváci: 6690.
Nejlepší hráči: Matěj Chalupa – Marek Čiliak.
Stav série: 0:2.
Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Štindl – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák, Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Horáček a Oslizlo.

Olomouc zaskočila Plzeň

Olomouc udělala po pondělním debaklu 1:8 několik změn v sestavě. Do branky se tentokrát postavil zkušený Branislav Konrád, naopak na tribuně zůstali útočníci Bruno Mráz s Vojtěchem Tomečkem. Nahradil je Miroslav Holec a větší prostor dostal Lukáš Nahodil. Připravený byl i Jakub Matai, posila z Havířova.

A tyto změny Moře skutečně pomohly. Je tu totiž první překvapení letošního play off!

Hlavním hrdinou byl právě navrátilec Miroslav Holec, který ve třetí třetině zavelel k velkému obratu a pak rozhodl prodloužení. 

Ladislav Čihák (trenér Plzně): „Musíme hrát celých šedesát minut. Hrát dvě třetiny nestačí, musíme pokračovat v dobré práci, odvádět černou práci. Každý hráč ví, co má dělat. Odjíždíme do Olomouce za stavu 1:1 a uděláme maximum, abychom to domácím znepříjemnili a odjížděli do Plzně za stavu 3:1.“

Zdeněk Moták (trenér Olomouce): „V první třetině jsme pokračovali ve výkonu, který jsme podali včera. Ve druhé periodě se hra vyrovnala a ve třetí jsme přitlačili a začali jsme být lepší než domácí. Prodloužení bylo už jen vyústění naší snahy."

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OLOMOUC 2:3 po prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) – 44. Holec (Kolouch, Škůrek), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec.
Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kis, Lučan.
Vyloučení: 5:4.
Bez využití.
Střely na branku: 37:41.
Diváci: 7177.
Nejlepší hráči: Lukáš Pulpán – Jan Káňa.
Stav série: 1:1.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Preisinger – Pour, Jan Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Indrák – D. Kindl, Nedorost, Stach. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, J. Galvas, Švrček, Dujsík – Ostřížek, J. Knotek, Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – J. Káňa, Kolouch, Holec. Trenéři: Moták a Tomajko.

Další program čtvrtfinále Generali play off TELH

Středa 20. března – 1. zápasy:
17:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA (ČT sport)
19:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav (O2 TV Sport)

Čtvrtek 21. března – 2. zápasy:
17:00 HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA (O2 TV Sport)
19:00 Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav (ČT sport)

Pátek 22. března – 3. zápasy:
17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (ČT sport)
19:00 HC Kometa Brno – Mountfield HK (O2 TV Sport)

Sobota 23. března – 4. zápasy:
17:00 HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (O2 TV Sport)
19:00 HC Kometa Brno – Mountfield HK (ČT sport)

Neděle 24. března – 3. zápasy:
15:00 HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
17:00 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

Pondělí 25. března – 4. zápasy:
17:00 HC VÍTKOVICE RIDERA– HC Oceláři Třinec
19:00 BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec

Úterý 26. března – 5. zápasy:
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc
Mountfield HK – HC Kometa Brno

Středa 27. března – případné 5. zápasy:
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA

Čtvrtek 28. března – případné 6. zápasy:
HC Olomouc – HC Škoda Plzeň
HC Kometa Brno – Mountfield HK

Pátek 29. března – případné 6. zápasy:
BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

Sobota 30. března – případné 7. zápasy:
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc
Mountfield HK – HC Kometa Brno

Neděle 31. března – případné 7. zápasy:
Bílí Tygři Liberec – BK Mladá Boleslav
HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA

Další termíny Generali play off TELH

Semifinále: 3., 4., 7., 8., případně 11., 13. a 15. dubna
Finále: 18., 19., 22., 23., případně 26., 28. a 30. dubna

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz