Olomouc zahájila přípravu se dvěma posilami, Irgl či Lukáš chyběli

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

8. května 2018, 11:53

David Jahoda

Poprvé po třech letech začali olomoučtí hokejisté přípravu na novou sezonu bez taktovky Zdeňka Venery, šestnáct přítomných hráčů ale i tak dostalo na úvod pořádně do těla. Mezi nimi nebyli Zbyněk Irgl, který na Hané prodloužil svoje působení a bude se připravovat individiálně, ani nová brankářská posila Jan Lukáš. Několik dalších opor ze zdravotních důvodů usedlo jen na rotoped. Ve vedru se naopak potily útočné posily Vojtěch Tomeček a Petr Kolouch.

Jágr Chance liga

Po odchodu trenéra Venery nebylo jasné, kdo z dosavadních asistentů – Jan Tomajko (rovněž jednatel klubu) a Zdeněk Moták – bude zvolen jako nový šéf střídačky. „Naše pravomoce budou stejné. Bude to fungovat tak, že budeme mít dva hlavní trenéry. Myslím, že v tom nebude žádný problém, se Zdeňkem Motákem máme podobné názory,“ uvedl Jan Tomajko, který nad úvodním tréninkem spíš dozoroval, zatímco jeho kolega Moták si vzal pod palec 45 minut trvající intenzivní běhavé cvičení. 

Šestnáct hráčů Olomouce dostalo na umělém trávníku v areálu fotbalové Sigmy pořádně zabrat. Když úvodní tréninková jednotka suché přípravy ale skončila, směřovaly první otázky k hráči, který se jí neúčastnil – Zbyňku Irglovi. Ještě před tréninkem Hanáci na svém webu potvrdili, že zkušený hráč bude oblékat jejich dres i příští sezonu.

Irgl? Ostatní hráči se od něj mohou učit

„Nakonec jsme se domluvili, spokojenost je určitě na obou stranách. Jsme rádi, že Zbyněk tady bude. Je to vzpruha pro tým. Jedná se o hráče, který má obrovské zkušenosti, má vynikající přístup k tréninku, k rozcvičení. Ostatní hráči se od něj mohou učit,“ řekl směrem k Irglovi Jan Tomajko. Bývalý hráč Třince či Vítkovic ale na prvním tréninku nebyl, suchou přípravu absolvuje individuálně. „Je to hráč, který se takhle připravuje celou kariéru, takže ho nebudeme nutit,“ dodal Tomajko.

Na úvodním tréninku nebyli k vidění ani například Jakub Galvas, který poté, co si prodloužil sezonu v národním týmu, odpočívá na dovolené. Jiné opory jako Jan Knotek, Jiří Ondrušek nebo Jan Jaroměřský kvůli různým zdravotním deficitům zůstali na zimáku, kde prošlápli pedály rotopedů. Po náročné, dlouhé a titulem zakončené sezoně v Banské Bystrici pak dostal čas na odpočinek i brankář Jan Lukáš, odchovanec Mory, který nově vytvoří dvojici s Branislavem Konrádem.

>> Olomouc udržela Irgla! Na Hané bude v příští sezoně hrát i Kolouch

V posledních dvou ročnících bylo zvykem, že prakticky kompletní porci zápasů odchytal Konrád. To se ale zjevně trochu změní. „Honzu Lukáše určitě nebereme proto, aby seděl na střídačce. Braňo bude jednička, ale uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně. Honza Lukáš se ale určitě častěji dostane do hry, než tomu bylo v případě Martina Faltera,“ osvětlil Tomajko. To Konrád, který měl v závěru sezony potíže s kolenem, na tréninku byl a všechna cvičení absolvoval bez jakýchkoliv úlev.

Dávky svižného tréninku polykaly také dvě nové posily. První z nich byl útočník Vojtěch Tomeček, kterého Olomouc potvrdila jako svůj úvodní přírůstek. Druhá posila byla pro novináře překvapením. Mora totiž dotáhla do svých řad Petra Koloucha, který už na Hané dříve působil, v extralize si však zahrál jen za své mateřské Vítkovice. „Od Petra si slibujeme to, že zapadne do týmu svojí hrou, protože je výborný bruslař a je to bojovník. Typologicky se nám sem hodí,“ řekl 41letý Tomajko.

„Honzu Lukáše určitě nebereme proto, aby seděl na střídačce. Braňo bude jednička, ale uvidíme, jak to bude vypadat v sezoně.“

Olomoucký tým se zdá být v tuto chvíli ustálený. Další pohyb v kádru ale vyloučený není.  „Hráči co přišli a odešli vychází skoro nastejno. Není to tak, že bychom řekli, že už nikoho nebereme, ale uvidíme, co bude na trhu a jestli to bude stát za to.“ Posily Hanáků zatím přibyly do brankoviště, potažmo do útočných řad. Jak to bude s obranou? „Asi zůstane tak, jak je, do obrany jsme toho tolik nehledali. Ale třeba se něco naskytne.“

Plán olomouckého celku je následující: suchá příprava bude pokračovat v následujících osmi týdnech, pak budou mít hráči dva týdny na to, aby si oddechli. První tréninkovou jednotku na ledové ploše absolvují Hanáci 23. července. „Během těch osmi týdnů se dá mužstvo dohromady, poznají se noví hráči. Myslím, že si to sedne,“ uzavřel Tomajko.

Aktuální podoba kádru HC Olomouc:

Brankáři: Branislav Konrád, Jan Lukáš.

Obránci: Tomáš Dujsík, Jakub Galvas, Tomáš Houdek, Jan Jaroměřský, David Škůrek, Martin Vyrůbalík, Lukáš Spurný, Ludvík Rutar, Jiří Ondrušek, Robin Staněk.

Útočníci: Vilém Burian, Zbyněk Irgl, Aleš Jergl, Bruno Mráz, František Skladaný, Rok Macuh, Josef Podlaha, Petr Strapáč, Jan Káňa, Vojtěch Tomeček, Petr Kolouch, Marek Laš, David Ostřížek, Jan Knotek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz