Olomouc udržela Irgla! Na Hané bude v příští sezoně hrát i Kolouch

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

7. května 2018, 12:12

David Jahoda

Když jste v závěru uplynulého ročníku jeli prstem po soupisce Olomouce, zvučnější jméno než Zbyňka Irgla jste tam nenašli. A stejně tomu bude i v ročníku nadcházejícím. Kohouti se se zkušeným 37letým útočníkem domluvili na působení pro příští sezonu. Na prvním tréninku suché přípravy se pak objevil i útočník Petr Kolouch, odchovanec Vítkovic, který se už v minulosti na Hané objevil. I s jeho službami mohou Olomoučtí v příštím ročníku počítat.

Jágr Chance liga

Pro olomoucké fanoušky to byla po sezoně nejklíčovější otázka. Zůstane Zbyněk Irgl? Teď už na ni znají odpověď. Zkušený útočník, který přišel na Hanou z Třince v rámci novoroční výměny za Romana Vlacha, bude v Olomouci působit i v příštím ročníku. Klub to potvrdil na svých klubových stránkách.

Stříbrný medailista z mistrovství světa v roce 2006 a hráč se zkušenostmi z KHL, kterému bude na konci listopadu 38 let, stihl odehrát za Moru 14 utkání v základní části, v nichž si připsal 14 bodů (4+4). Stejný počet bodů (rovněž 4+4) pak stihl i během devíti zápasů v play off. Zaskvěl se zejména v prvním duelu čtvrtfinále proti Plzni, kdy zaznamenal hattrick.

>> Konrád má nového kolegu. Olomouc získala odchovance Jana Lukáše

Na úvodním tréninku suché letní přípravy se mezi  olomouckými hokejisty pak objevil útočník Petr Kolouch. Šestadvacetiletý hokejista dosud v nejvyšší soutěži působil jen ve svých mateřských Vítkovicích. V průběhu své kariéry však už stihl hostovat v několika klubech nižších soutěží, a jedním z nich byla v sezonách 2010/11, 2011/12 a 2012/13 i Olomouc, tehdy ještě prvoligový klub. Nyní Kolouch hlásí po pěti letech návrat. 

V uplynulém ročníku odehrál za Vítkovice 50 utkání v základní části, v nichž stihl zapsat 19 bodů (5+14). Další dva duely pak přidal ve vyřazovací části, bodově se však neprosadil. 

Olomouc kromě Koloucha už přivedla z Chomutova útočníka Vojtěcha Tomečka, z Banské Bystrice se pak do mateřského klubu vrátil brankář Jan Lukáš. Kádr Hanáků opustili útočníci Jan Eberle a Jakub Herman. První jmenovaný posílil Plzeň, druhý Zlín. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz