Olomouc nám vyhovuje, přiznává jihlavský střelec Adam Zeman. Očekává vyhrocenou sérii

Foto: hcdukla.cz

10. března 2014, 11:05

Adam Bagar

Už v pondělí startují pikantní prvoligové boje o extraligovou baráž. Příjemným překvapením letošního ročníku jsou zajisté hokejisté Jihlavy, kteří už v základní části obsadili po vyrovnaných výkonech výbornou třetí příčku, ve čtvrtfinále si pak hladce poradili s Havířovem a věří si také na silnou Olomouc. S Hanáky navíc mají skvělou bilanci, když do vítězného konce dotáhli všechna čtyři utkání této sezony. „To nic neznamená, play off je úplně jiná soutěž,“ upozorňuje nejlepší střelec Dukly Adam Zeman (na snímku).

Fanshop

Jako nůž máslem prochází jihlavští hokejisté letošním ročníkem druhé nejvyšší soutěže. V sezoně prakticky nezaznamenali žádné výrazné výkyvy formy a roli favorita potvrdili i při čtvrtfinálové sérii s houževnatým Havířovem, který zdolali jasně 4:0 na zápasy. „Určitě to pro nás nebyla tak snadná série, jak značí výsledek, ale zvládli jsme ji na výbornou,“ těší dvaadvacetiletého útočníka.

Dukla si tím vybojovala pořádně dlouhý čas na odpočinek. Vypadnout na jedenáct dní ze zápasového tempa je možná až na škodu. „Chtěli jsme sehrát nějaký přátelský zápas se soupeřem z okolí, ale nevyšlo to. Musíme se s tím poprat. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale věřím, že se do toho rychle dostaneme,“ prozrazuje jeden z tahounů týmu, s nímž se před sezonou příliš nepočítalo.

„Pro mě to zase takové překvapení není. Sešli jsme se tady dobrá parta, daří se nám celou sezonu a semifinále je pro nás takovou odměnou,“ hlásí Adam Zeman. „Ale chceme jít dál, až do baráže,“ doplňuje odhodlaně. Každopádně boje o extraligu nejsou v jihlavské kabině hlavním tématem. „Je to sice náš cíl, ale nyní se soustředíme hlavně na semifinále, které je pro nás důležité,“ připomíná.

Obzvláště pro něj je sezona takřka pohádková. V Pardubicích prožil extraligovou premiéru a v Jihlavě mu patří titul nejlepšího střelce týmu. „Je to samozřejmě příjemné, ale na osobní statistiky moc nekoukám. Jsem rád, že se daří celému týmu. Góly nestřílím kvůli sobě, ale abych pomáhal mančaftu k vítězstvím,“ zdůrazňuje Zeman, jenž nastupuje po boku velezkušeného Tomáše Čachotského.

„Je to skvělý hráč, hraje se mi s ním velmi dobře a výborně se doplňujeme. To on má podíl na většině mých gólů,“ chválí nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Už v pondělí čeká Duklu úvodní semifinálové klání na horké olomoucké půdě. A cíl je jasný, zachytit hned začátek série. „Chceme vyhrát první utkání, od toho se pak bude odvíjet i druhý zápas. Věřím, že uspějeme,“ pokračuje Zeman.

Na Vysočině mohou ze jména semifinálového soupeře s trochou nadsázky jásat. „Musím přiznat, že nám Olomouc vyhovuje. Hrají podobný hokej jako my, bude to pěkná série a moc se na to už těšíme.“ Dukla si na hanácký soubor vyšlápla ve všech čtyřech střetnutích sezony a to už nemůže být náhoda. „Vůbec nic to neznamená, play off je totiž úplně jiná soutěž. Ale věříme si na ně,“ pokračuje.

Zatímco čtvrtfinále bylo pro oba soky vcelku zahřívacím kolem, teď už jde do tuhého a vítěz série si zajistí vstupenku do baráže o extraligu. A proto se dá očekávat velice zajímavý a vyrovnaný boj, v němž se může i pořádně jiskřit. „Je to už semifinále, hraje se o baráž, kam chtějí oba týmy postoupit, takže to bude asi dost vyhrocené,“ potvrzuje na závěr Adam Zeman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz