Olesz proti "svým": Když mě viděli, šli střídat, směje se. Jak se mu hrálo v Ostravě?

Foto: hc-vitkovice.cz

Po pěti letech zvedl kotvy, opustil mateřské Vítkovice a zamířil do nedaleké Olomouce. Před rokem v dresu Hanáků vstřelil na vítkovickém ledě důležitý gól, kterým pomohl k výhře 2:1 po prodloužení. Tentokrát Rostislav Olesz naskočil v Ostravě do ostrého utkání po dvoutýdenní pauze, ale druhé porážce Mory z posledních tří venkovních utkání nezabránil. Hanáci podlehli vítkovickému celku 1:2.

Aplikace Tipsport extraligy

Utkání se lámalo v dlouhé přesilovce hostujícího celku, který hrál po vyloučení Marka Kaluse početní výhodu dlouhou šest minut, jenže s ní naložil bídně. „Neměli jsme ani střelu, tam se utkání zlomilo. Pak jsme dostali gól z protiútoku a trápili jsme se dál,“ hodnotí trefně Rostislav Olesz.

„Nemohli jsme se udržet na puku. Bojovali jsme jak s pukem, tak sami se sebou. Kdyby přišel gól na 2:0, byl by to jiný zápas,“ má jasno.

Kohoutí letka v Ostravě vedla po trefě Davida Ostřížka, krátce nato ovšem srovnal Dominik Lakatoš. Následovala výše zmíněná šestiminutová přesilovka pět na tři, tu ovšem Hanáci sehráli mizerně a vzápětí přišel trest v podobě gólu Jana Hrušky, jenž otočil skóre ve prospěch domácích. „Nebyl to první takový gól, co jsme dostali, Vítkvoicím hodně pomohl. Tam se zápas přiklonil na jejich stranu,“ pokračuje Olesz.

„Když mě kluci viděli, šli střídat.“

V utkání chybovali i sudí, hned dvě vyloučení byla následně odvolána. „Pro rozhodčí to bylo těžké. Písklo se tam několik věcí, které byly jinak. Hře to neprospívá, ale stává se to. Ani jedno vyloučení jsem neviděl, ale těžko říct z úhlu rozhodčího. Dvakrát za zápas je hodně, ale hokej je tak rychlý, že i tohle se může stát,“ tvrdí pětatřicetiletý hokejista.

Do extraligového kolotoče se posadil opět po čtrnáctidenní pauze. „Cítil jsem se relativně dobře, ale zápas je zápas. To v tréninku natrénovat nejde,“ vykládá zkušený útočník. Na ledě strávil přes 10 minut, v přesilovkách si ale nezahrál. „Byl jsem dva týdny mimo. Kluci měli něco sehrané a nebyl důvod to změnit. Je třeba si ale ukázat některé chyby či momenty a poučit se z toho,“ nabádá.

Jak se mu hrálo proti známým vítkovickým tvářím? „Když mě kluci viděli, šli střídat,“ směje se. „Ne, to jsem zlehčil. Je to výzva. Znám je a vím, jak hrají. Je pro mě těžké je překonat i pro ně překonat mě, protože se známe opravdu velmi dobře,“ dodává na závěr.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz