Olesz o Krejčím i nové štaci Motáka: Je to jako Real Madrid ve fotbale

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

Olomouc musela naskočit do zápasu teprve podruhé v sezoně bez své hvězdy Davida Krejčího. A ten bude chybět několik duelů, jelikož je v dějišti olympijského turnaje. Mora bez něj proti Motoru brala bod za prohru v prodloužení.

Fanshop národního týmu

„Musíme si s tím poradit, nebrečíme. Jdeme krok za krokem a bojujeme, nikdy se nevzdáme,“ povídal trenér Zdeněk Moták.

Mora musela doplnit tým také o Jakuba Doktora z Havířova či Petera Lichance z Jihlavy. Do olomoucké branky se postavil poprvé od 28. prosince Jan Lukáš, který nahradil dalšího olympionika Branislava Konráda.

„Věděli jsme, že jim budou chybět dva klíčoví hráči a že se o to semknou více a budou více bojovat,“ řekl budějovický trenér Jaroslav Modrý.

To se potvrdilo. Olomouc sice prohrávala 0:1, ale poté skóre otočila a vedla dokonce o dvě branky. Na 3:1 zvyšoval velmi kuriózně Rostislav Olesz po baseballovém úderu.

„Musíme si s tím poradit, nebrečíme. Jdeme krok za krokem a bojujeme, nikdy se nevzdáme."

Branku nakonec musel potvrdit videorozhodčí. „Já jsem myslel, že jdou zkoumat vysokou hůl. Pak jsem slyšel, že akorát, zda to nebylo rukou, takže jsem byl klidnější,“ okomentoval Olesz.

„Ale člověk nikdy neví,“ doplnil.

Už to vypadalo velmi nadějně, ale Motor stihl srovnat a rozhodl v prodloužení.

„Myslím, že ke konci jsme měli více šancí, a to jsme neproměňovali. To velmi mrzí v této fázi sezony, navíc když chybí David a Braňo,“ pravil zklamaně zkušený olomoucký forvard.

Olesz rázem po absenci Krejčího měl i větší prostor na ledě. Poprvé v sezoně odehrál více jak 20 minut…

„Teď je ten čas, kdy to musíme vzít na sebe a nebát se zodpovědnosti."

„Všichni víme, jaké mám letos statistiky a jak jsem marodil… Připravoval jsem se na to. Vím, že nejsem ten bodový hráč, ale lídr nasazením a přínosem pro tým tam je," pravil forvard, který má letos devět bodů (3+6).

On není ale jediným zkušeným hráčem Hanáků. „Teď je ten čas, kdy to musíme vzít na sebe a nebát se zodpovědnosti,“ hecoval Olesz.

Foto: Daniel Klement, hc-olomouc.cz

Krejčí se odpojil od Mory v úterý po utkání v Plzni. Po negativním testu přeletěl do Pekingu, ale tam mu vyšel jeden test pozitivní…

V ten moment to nebylo moc potěšující pro nikoho. Nakonec ale vše dobře dopadlo a hvězda extraligy už trénuje s českou reprezentací.

„Všichni víme, že český hokej potřebuje úspěch a David je jeden z těch klíčových hráčů, který tomu může pomoci. Víme, jakou má kvalitu,“ popsal Olesz.

Po utkání Olomouc vs. České Budějovice se ale řešilo ještě jedno téma. Přesun trenéra Zdeňka Motáka do ambiciózního Třince, kam má zamířit od příští sezony. S informací přišel deník Sport, potvrzují to ale také zdroje hokej.cz.

„Třinec? Bez komentáře."

„Bez komentáře,“ odpověděl k tomu samotný Moták.

Co na to řekl jeho svěřenec Rostislav Olesz? „Nevím, zda to můžeme nějak rozebírat. V cizině to je běžné,“ narážel na to, že v jiných zemích se potvrzují přestupy i během probíhající sezony.

„Kdo by mu nepřál angažmá ve velkoklubu… Je to jako Real Madrid ve fotbale,“ zamyslel se. „Kdo mu to nepřeje, tak mu závidí,“ zakončil s nadsázkou.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz