Ohromně důležité body, těší Lakatoše. Odpíchl se Liberec od nezdarů?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Liberec doma a Liberec venku, to je jako den a noc a ohraná písnička v podání Bílých Tygrů. Zatímco na ledě svých soupeřů šelmy body pravidelně ztrácí, v Home Credit Aréně je to úplně o něčem jiném. V souboji týmů bojujících o play off rozstříleli Zlín 7:0 a připsali si veledůležité tři body do vyrovnané tabulky. „Všichni jsme zápas odmakali a vyhráli druhý zápas v řadě. Byli jsme pozorní, nedělali zbytečné fauly a šli jsme si celých šedesát minut za vítězstvím," rozplýval se po zápase liberecký gólman Roman Will.

Nový fanshop

První třetina se nesla v duchu vyrovnaného hokeje, na velké šance však měli převahu hosté. Maskovaný muž v brance Liberce ale všechny střely Beranů pochytal a vysloužil si skvělými zákroky i vyvolávání svého jména od domácích ochozů.

Ve druhé dvacetiminutovce se už režie utkání ujali Tygři. Hnáni skvělou atmosférou se jim povedlo prakticky vše, na co sáhli. „Podařilo se nám dát slepené góly, kdy se nám puky dobře odrazily a měli jsme i trochu štěstí," hodnotil dvougólový střelec utkání Dominik Lakatoš prostřední dějství.

Tygři byli nezastavitelní. „Liberec má neskutečně silnou ofenzivu. Pokud vstřelí jeden dva góly tak se vezou a tak to přesně vypadalo. Bylo to na nich vidět, že se zvedli ihned po první brance. Najednou jim vycházelo úplně všechno. Hráli to, co potřebovali, a ukázali, kde mají svou sílu," sklonil poklonu soupeři Libor Kašík, který odešel po pátém obdrženém gólu střídat a nahradil ho Tomáš Štůrala.

„Liberec má neskutečně silnou ofenzivu. Pokud vstřelí jeden dva góly tak se vezou."

Na střely vyrovnané utkání rozhodla efektivita a své o tom ví i Tomáš Fořt. „Liberec nás ničím nepřekvapil, ale byli důslední na brankovišti, vyhrávali osobní souboje a dali z toho góly. Mrzí to o to víc, protože v první třetině bylo utkání velmi vyrovnané. Možná, že jsme byli i o trochu lepší my a měli jsme šance. Bohužel jsme si z první třetiny vedení neodnesli. Liberec své šance proměnil a pak už to bylo na jednu bránu."

Zlínský forvard rovněž okomentoval výkon svého spoluhráče v brance. „Myslím si, že ani jeden gól nebyl jeho, naopak jich ještě spoustu chytil. Libor byl skvělý, ale my jsme mu vůbec nepomohli."

Will: Konečně to byl ten starý dobrý Liberec

Východočeši se několikrát hnali na Willa v přečíslení a snažili se se skóre ještě něco udělat, ale liberecký maskovaný muž byl neprůstřelný. „Některé střely ho trefily, čímž samozřejmě nechci znevažovat jeho výkon, ale měli jsme tam i prázdnou branku. Bohužel jsme to neproměnili a jejich gólman chytil všechno, co měl," řekl zklamaně Fořt, nejlepší hráč Zlína v utkání.

Na tvářích domácích jsme naopak viděli jen radostné úsměvy z podařeného výkonu a dalšího vítězství před domácím publikem. „Pro nás to jsou ohromně důležité tři body a doufám, že budeme v takovýchto výkonech jen pokračovat. Musíme sbírat body a vyhrávat co nejlépe každý zápas. Jsem rád, že se nám podařilo tu šňůru domácích zápasů takhle rozehrát. Myslím, že jsme se odpíchli od předchozích nezdarů a ukážeme to na ledě zase v úterý," uzavřel Dominik Lakatoš a zároveň tím chtěl pozvat liberecké fanoušky na další utkání. Už v úterý totiž čeká Bílé Tygry další veledůležitý souboj, pod Ještěd přijede Kometa.

Sestřih zápasu Bílí Tygři Liberec – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz