Ofenzivní posila pro Vítkovice: z Liberce přichází zkušený Bartovič

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

23. listopadu 2017, 16:30

Václav Jáchim

Zajímavou ofenzivní posilu získali hokejisté Vítkovic. Do kádru aktuálně pátého týmu extraligové tabulky míří Milan Bartovič, zkušený slovenský bojovník dosud oblékal dres Liberce. Vítkovicím přijde vhod i s ohledem na zdravotní potíže jiných útočníků Rastislava Deje a Radoslava Tybora. "Milan bude ve vítkovickém klubu hostovat dva měsíce, je tam i možnost následné opce," řekl hokej.cz zástupce hráče Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Nový fanshop

Šestatřicetiletý rodák z Trenčína sehrál v letošní sezoně 19 extraligových utkání, přičemž zaznamenal gól a nahrávku, další starty zaznamenal v Lize mistrů. Nyní se stěhuje do Vítkovic, což bude pro někdejšího hokejistu Buffala nebo Chicaga druhá štace v Tipsport extralize. "Milanovi může změna pomoci. V Liberci odváděl stabilní výkony, ale letos nedostával tolik prostoru jako dřív," říká Vůjtek.

Účastník olympiády v Soči a pěti světových šampionátů je pod Ještědem doma. S rodinou se usadil v Liberci, za Bílé Tygry hrál s krátkou přestávkou v letech 2007-12, pak zase od léta loňského roku, kdy skončil ve Slovanu Bratislava. Poslední dobou se ale spekulovalo, že by mohl zvednout kotvy. Trenér a sportovní manažer Filip Pešán po nedávném příchodu Marka Kvapila připustil, že v jednání je odchod jiného zkušeného hráče.

Jak se ukázalo, jde právě o slovenského bruslaře. "Řešili jsme to delší dobu, v úvahu přicházely i jiné varianty možného působení," připouští Vůjtek. Bývalý slovenský reprezentant má pořád co nabídnout, během loňské sezony nastřílel v domácí soutěži a CHL dohromady 19 branek. "To je určitě kvalitní číslo, Milan má spoustu zkušeností a stále kvalitní herní úroveň," dodává jeho agent.

Kroky hráče, jenž v minulosti nastupoval také za švýcarský Curych, ruský Atlant nebo švédské Malmö, vedou na opačný konec republiky. Z Liberce míří do Vítkovic. "Bartovič se k týmu připojí co nejdřív. Vítkovice hrají v pátek zápas v Litvínově, tam by měl Milan poprvé nastoupit," hlásí Vůjtek. Spolupráce s novým klubem platí minimálně do 15. ledna 2018.

"Jsme domluveni, že za námi Milan v pátek dorazí, aby stihl dopolední rozbruslení před zápasem a byl připraven nastoupit. Náš administrativní úsek od čtvrtečního rána pracuje na tom, aby bylo vše legislativně v pořádku dotaženo, takže se startem Milana proti Litvínovu už počítáme. Stejně tak počítáme s jeho startem v neděli proti Liberci, v tomto případě nemáme s Libercem žádnou domluvu, čili může nastoupit i proti svému, teď už bývalému týmu," uvedl pro web vítkovického klubu hlavní trenér a generální manažer Jakub Petr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz