Ofenzivní finále? Nikdo nebude chtít otevřít vrátka, myslí si Juřík

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Extraliga juniorů jde do finále, o triumf se poperou třinečtí Oceláři a pražská Sparta. Lepší výchozí pozici mají hráči s drakem na prsou, na jejichž ledě se odehrají druhý i případný třetí zápas. Jak vidí šance Slezanů trenér juniorky Jiří Juřík?

HokejkaSHOPvanoce

Oceláři se se Spartou v základní části utkali dvakrát. V obou případech se radoval pražský tým, který Třinci vsítil celkem devět branek. Hráči s drakem na prsou ale minulost neřeší a hledí jen na finále. „V základní části nás přehráli v kombinacích a bruslení. Od té doby jsme se ale posunuli dále, očekávám proto, že vzájemný souboj teď bude vyrovnanější, než byly ty první dva zápasy. Příprava proběhla dost narychlo, uvidíme, co bude v zápase a na to budeme reagovat,“ říká Jiří Juřík, hlavní trenér třinecké juniorky.

Kde vidí největší sílu týmu z hlavního města? „Zatím se Sparta opírá o výkony Pšeničky, Rouska a Schwambergera, uvidíme také, kdo vlastně bude chytat. Oni mají čtyři nebo pět kluků, kteří jsou nad průměrem a nad ostatními vyčnívají. Ti to mužstvo táhnou,“ říká Juřík o hvězdách Sparty.

Sparta v základní části patřila k nejproduktivnějším celkům juniorské extraligy. V play off Pražané v sedmi duelech nastříleli dvacet šest branek. Oceláři však také zatížili konta svých soupeřů mnoha brankami. „Na obou stranách jsou hráči, kteří jsou ofenzivně ladění. Tohle by se do zápasů mohlo promítnout. Protože to jsou ale velice důležité zápasy, tak si myslím, že nikdo nebude chtít otevřít zadní vrátka a jen se spoléhat na útok,“ myslí si Juřík.

Slezský celek ale neoplývá jen dobrou útočnou fází, v obraně si hráči s drakem na prsou počínají skvěle. Juříkova družina v žádném utkání play off nedostala více než dvě branky. Společný jmenovatel? Nick Malík. „Nick nás hodně drží. Když se vyskytne nějaká chyba, tak on to zahasí. Myslím ale, že v obraně jsme udělali velký kus práce. Kluci zlepšili bekčeking, zlepšili se v osobních soubojích. Myslím, že náš systém se posunul dopředu. Nick ale určitě bude klíčovým faktorem obranné činnosti,“ ví třinecký lodivod.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Finále začne na ledě Sparty, druhý a případný třetí duel se pak odehrají na ledě Ocelářů. Bude tohle pro Slezany výhoda? „Systém soutěže je daný. První utkání je vždy těžké, zvlášť ve finále, kdy se hraje jen na dva vítězné duely. Tohle je takový paradox. První utkání hodně napoví. Buď se dostanete pod tlak, a i v tom domácím zápase si kluci na sebe vytvoří větší tlak. Zápasy pod tlakem jsme ale v minulých sériích zvládli. Uvidíme, jak se k tomu postavíme a jak dopadne čtvrteční zápas v Praze,“ přemýšlí Juřík.

Trenéři Jiří Juřík a Marek Malík mohou ve finálové fázi sezony čerpat ze zkušeností, které jejich svěřenci získali při působení v partnerském Frýdku-Místku. „Je to vidět především v detailech hry, ať se jedná o zpracování, přihrávky, podržení kotouče, zakončení. To jsou věci, které se v mužské kategorii musí dělat rychleji, protože na to není tolik času. Tohle může rozhodnout,“ hlásí.

Na druhý semifinálový duel Ocelářů s Chomutovem dorazila také početná skupina fanoušků, mezi nimiž byl i prezident slezského klubu Ján Moder. „Kluci vnímali podporu rodičů, sourozenců a kamarádů, kteří je přišli podpořit. Doufám, že i na finále dorazí početná návštěva,“ přeje si kouč Ocelářů.

Před startem finále trenér reprezentační osmnáctky Alois Hadamczik zveřejnil nominaci na blížící se mistrovství světa hráčů do osmnácti let, přičemž ho zklamalo, že finalisté do přípravného kempu neuvolnili své hráče. „Máme celoroční soutěž a finále je jejím vyvrcholením. To by mělo mít nějakou úroveň. Počítá se, že mužstva, která jdou do finále, postaví to nejlepší, co mají k dispozici. Je to zhodnocení celoroční práce, jak kluků, tak trenérů. Myslím, že by to mělo být v těch nejlepších sestavách,“ uzavírá Jiří Juřík.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz