Odvolaný gól? Slavíček dostal cenu fair play od olympijského výboru

Foto: Twitter HC Slavia Praha

Český olympijský výbor v pondělí předával ceny fair play sportovcům ze všech soutěží i kategorií. Pro jednu si došel i Šimon Slavíček, patnáctiletý útočník dorostu pražské Slavie.

HokejkaTV

Slavíček předvedl krásné gesto 13. prosince v zápase nadstavbové části ELIOD Extraligy dorostu proti Rytířům Kladno. Za nepříznivého stavu 1:2 se jeho střela odrazila od tyčky zpět do hřiště, ale rozhodčí přerušil hru a po domluvě s čárovými kolegy se rozhodl uznat gól.

Mladý útočník za ním ale ze střídačky okamžitě přijel a řekl mu, že se o gól nejednalo. Nyní byl Šimon Slavíček jedním z vyznamenaných sportovců na slavnostním galavečeru pořádaném Českým olympijským výborem.

„Je to neskutečný pocit, takové osobnosti jsem vůbec nečekal, bude to vzpomínka na celý život. Nejhorší bylo stát na pódiu a něco říkat. Můj cíl byl hlavně se neztrapnit,“ říká s úsměvem v rozhovoru na webu Slavie.

A jak si sám vybavuje celý moment v prosincovém utkání? „Pořádně jsem to neviděl, viděl jsem akorát puk mimo branku. Kluci se radovali a rozhodčí ukazoval, že je to gól, tak jsem se nejdřív radoval taky, ale po příchodu na střídačku pár kluků zase říkalo, že to gól nebyl. Tak jsem si řekl, že udělám pěkné gesto, a šel jsem rozhodčímu říct, že opravdu nebyl,“ vzpomíná.

Při vyhlašování na pódiu přitom uvedl, že by to do něj spoluhráči neřekli. „Oni si mysleli, že nejsem takový sportovní a fair play, ale jsem rád, že jsem udělal ten čin a byl jsem dobře odměněný,“ vysvětluje Slavíček. Příště by se zachoval stejně. „Myslím, že to bude dobrá inspirace i pro ostatní kluky,“ vzkazuje.

Podívejte se na záznam situace:

Talentovaný útočník, který se příští týden zúčastní i turnaje nejlepších hráčů kategorie U15 před prvním reprezentačním stupněm, byl nedávno vyhlášen také sportovcem roku Prahy 10 ve své kategorii.

„Je to pro mě dobrá zkušenost a jsem za to rád. Sportovec Prahy 10 byl pro mě také důležitý, ale musím říct, že tohle pro mě znamená víc. Bylo tady ještě víc osobností a opravdu si té ceny vážím,“ dodává Slavíček na adresu večera, kde se postavil například po bok legendárního fotbalisty Antonína Panenky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz