Odpověď na desítku? Nula! Myslel jsem na ni, přiznal Konrád. Oslavy krotil

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

16. září 2017, 14:33

David Jahoda

V Plzni si olomoucký brankář Branislav Konrád musel vypít kalich tak hořký, že tamní pivo je oproti tomu hodně slabý odvar. V bráně musel vytrpět kompletní desetigólovou kanonádu. Jen o tři dny později ale bylo všemu jinak. Nechal si dát radu od mentálního kouče a bezchybným výkonem vynuloval loňské vicemistry z Liberce, čímž pomohl svému mužstvu k prvním bodům i první výhře v sezoně.

Plekanec Chance liga

Jeden, druhý, třetí... až nakonec svítilo na tabuli deset gólů. Olomoucký gólman Branislav Konrád si v Plzni vytrpěl noční můru, jeho reakce jen o tři dny později ale byla famózní. Jistým výkonem nedovolil Liberci ani jednou skórovat, čímž položil základní kámen k prvnímu úspěchu Hanáků v novém ročníku Tipsport extraligy.

„Řekli jsme si, že i když nám to v Plzni nevyšlo, chceme zabojovat a ukázat zejména lidem na stadionu a vlastně všem našim fanouškům, že na to máme a takový výsledek se prostě stane. I když by se to stávat samozřejmě nemělo. Jsem strašně rád, že jsme urvali tři body,“ hodnotil Konrád, který byl po poslední siréně vyhlášen hvězdou zápasu.

Konrád: Málokdy na čisté konto myslím, teď ale ano

I když je slovenský reprezentant velký kliďas, přiznal, že úterní večer hrůzy na západě Čech s ním zacloumal. „Žádný gólman to nenese úplně lehce, ale snažil jsem se to hodit za hlavu. Radil jsem se i s mentálním trenérem a jsem rád, že mě nakopl. Co jsme si řekli, ale neprozradím, to zůstane mezi námi,“ nechtěl přibližovat detaily.

Naopak prozradil zajímavé déjà vu. „Naposledy, když jsem dostal desítku, tak si pamatuju, že jsme další zápas vyhráli 3:0, a nakonec z toho byl na konci sezony titul. Ale to bych nechtěl předbíhat,“ pousmál se Konrád. Na mysli měl ročník 2011/12, kdy vyhrál slovenskou extraligu se Slovanem Bratislava.

Každopádně už od druhé minuty se Kohoutům proti Bílým Tygrům nemuselo dýchat vůbec dobře. Jeho krajan, zadák Adam Jánošík, ujel domácí obraně, a po faulu na něj bylo odpískáno trestné střílení. To ale liberecký bek neproměnil. Konrád to viděl jako stěžejní bod celého klání.

„Nejklíčovější bylo, že nedali gól z toho trestného střílení. Když jdete do zápasu po desítce a dostane gól hned na začátku, tak to asi není bůhvíco,“ vzpomněl si na moment, po kterém se mu hodně ulevilo.

„Naposledy, když jsem dostal desítku, jsme další zápas vyhráli 3:0, a nakonec z toho byl na konci sezony titul.“

Přitom vyhlídky před nájezdem neměl úplně příznivé. „Nájezdy mi nešly ani v předešlých zápasech, tak jsem si jich na tréninku dal asi šedesát,“ smál se. „Jestli mi to pomohlo, to nevím, protože ani na tom tréninku mi moc nešly. Ten proti Liberci mě trochu škrtnul o beton. Jestli to bylo vidět, nebo ne, to nevím, ale je to jedno. Každopádně to gól nebyl a myslím si, že to nás nakoplo,“ pravil.

A měl pravdu. První třetina se sice ještě obešla bez branek, na startu té druhé ale otevřel skóre zápasu Marek Laš, zkraje třetího dějství pak Mora odskočila díky trefě Miroslava Holce. Vše pak v poslední minutě šikovnou tečí dokonal Vilém Burian. V posledních vteřinách pak visela ve vzduchu jediná věc – Konrádova nula. „Málokdy na to myslím, ale musím se přiznat, že teď mě to napadlo, že po té desítce by se to asi hodilo,“ řekl.

Brzy třicetiletý Slovák je velkým šoumen, originální oslavné děkovačky po domácích vítězných duelech už k němu neodmyslitelně patří. Tentokrát ale příliš kreativní nebyl. Záměrně. „Jak jsem si to užil? Dobré, dobré. Ale snažil jsem se trochu krotit, protože přece jen ještě není úplně velký důvod k oslavám,“ měl na vědomí Konrád, jenž fanoušky potěšil alespoň dvěma nárazy ramenem o plexisklo.

Sestřih utkání HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz