Odměna za skvělou sezonu. Pavlát odchází z Chomutova do extraligy

Foto: Kateřina Kundertová

Plzeň podepsala roční kontrakt s nadějným brankářem Dominikem Pavlátem, který naposledy působil v prvoligovém Chomutově. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Dominik je mladý gólman s velkou perspektivou, jenž k nám přichází v roli nejlepšího gólmana první ligy v uplynulé sezoně. Je to hodně podobné situaci, když přicházel Dominik Frodl,“ říká k příchodu Dominika Pavláta sportovní manažer plzeňského klubu Tomáš Vlasák.

„Určitě dostane šanci. Věříme, že své kvality prokáže a v extralize ještě poroste.“

20letý gólman má za sebou fantastickou sezonu. Piráti na něj vsadili, udělali z něj jedničku a on se jim odvděčil výkony. Zasáhl do 52 zápasů, s úspěšností zákroků 92,26 procenta a průměrem 2,53 inkasované branky na zápas patřil k nejlepším brankářům celé Chance ligy.

„Určitě dostane šanci. Věříme, že své kvality prokáže a v extralize ještě poroste,“ dodává Vlasák k nadějnému brankáři, jenž se k plzeňskému týmu připojil společně se startem přípravy, ovšem kvůli složité situaci v Chomutově došlo ke zveřejnění podpisu smlouvy až nyní.

„Byli jsme domluveni, že počkáme, jak se situace vyvine. Ale po několika telefonech s majiteli Chomutova a Dominikovým agentem jsme dospěli ke shodě, a můžeme tedy oficiálně oznámit, že Dominik je u nás na ročním hostováním s opcí,“ prozrazuje někdejší útočník.

Pavlát už má pár zkušeností s nejvyšší soutěží z Chomutova. V extralize debutoval v roce 2017, shodou okolností proti Plzni. Celkem má na kontě osm extraligových startů, další dva přidal v baráži. Seniorský hokej dřív vyzkoušel ještě v Kadani, Ústí nad Labem a v Bílině.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz