Odměna za skvělou sezonu. Liberecký obránce Pyrochta se upsal Nashvillu

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Vynikající závěr sezony prožil Filip Pyrochta, mladý zadák Liberce si mohl připadat jako ve snu. Nejprve bojoval ve čtvrtfinále Generali play off, poté nastoupil do přípravy národního týmu a usiloval o účast na mistrovství světa. Teď se navíc přiblížil zámořské NHL! "O Filipa se zajímalo víc zámořských klubů, nakonec došlo k dohodě s Nashvillem," informuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Nový fanshop

Pyrochta uzavřel s Predators dvouletou smlouvu, což pro něj znamená nejen odměnu za výkony a přístup, ale také velkou výzvu do budoucna. "Jednání probíhala delší dobu, týmy NHL o Filipovi věděly a v sezoně ho sledovaly. Zejména druhou polovinu měl vynikající, což potvrdilo jeho zařazení do reprezentace i cesta na šampionát," připomíná Sivek.

V Kodani Pyrochta čekal, jestli bude trenérským štábem zapsán na oficiální soupisku. Start na velkém turnaji nakonec nevyšel, mladý zadák přesto nasbíral cenné ostruhy. "Potvrdilo se, že kdo chce pracovat a zlepšovat se, nakonec se prosadí. O Filipovi jsme věděli, že to je vynikající hokejista, ale potřeboval zesílit a získat zkušenosti. Poctivě se věnoval odstranění rezerv, jeho výkonnost šla v posledních měsících nahoru," říká Sivek.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Odchovanec třebíčského hokeje, který v mladém věku zamířil do Liberce, delší dobu ukazoval zajímavý potenciál. Skauti klubů NHL o Pyrochtovi dobře věděli, dalo se čekat, že jednadvacetiletý zadák bude předmětem zájmu ze zámoří. Mluvilo se o Calgary a Las Vegas, padaly jiné spekulace. "Nemohu být konkrétní, další týmy nelze jmenovat. Ale variant bylo několik. Filip si po zralé úvaze vybral Nashville," zmiňuje Sivek.

Do stejné organizace míří také plzeňský brankář Miroslav Svoboda, který kontrakt uzavřel před několika dny. Pyrochta tak učinil nyní, otazníky spojené s budoucností jsou v jeho případě pryč. "Filip ví, že podpisem smlouvy nic nekončí. Dostane prostor, je na něm, aby přesvědčil trenéry a vedení organizace Predators," hlásí hráčův zástupce.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Pyrochta si smlouvu v NHL vybojoval jako volný hráč. V minulosti působil v juniorských týmech Victoriaville Tigres a Val-d´Or Foreurs, ovšem do draftu NHL se neprosadil. "Teď ukázal, že ačkoli ho tehdy žádný tým nevybral, šance na uplatnění dál existuje. Filip na sobě zapracoval, velké ocenění zaslouží liberecký klub, kde se Pyrochta po všech stránkách rozvíjel," upozorňuje Sivek. 

Pod Ještědem se mladým hráčům hodně věnují, profitují z toho všechny strany. Smlouvy v NHL poslední dobou podepsali Radim Šimek nebo Lukáš Jašek, teď se přidal Filip Pyrochta. V draftu uspěl například Dominik Lakatoš, v červnu by ho mohli napodobit Jan Jeník nebo Kryštof Hrabík. "Filip Pyrochta měl vždycky velkou perspektivu, v Liberci dohnal určité fyzické nedostatky, zlepšil se v herních činnostech včetně defenzivy. Stále má na čem pracovat, což dobře ví. Byl a je trpělivý, jde si za svým. Smlouva s Nashvillem pro něj znamená velké povzbuzení," uzavírá Michal Sivek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz