Odložené zápasy? Bojím se o regulérnost soutěže, vyjádřil obavy Čermák

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Poslední dva zápasy dotáhli Rytíři do prodloužení, avšak ani jednou nezvítězili. Nejprve je přehrály Pardubice, nyní zase trápící se Plzeň. Ovšem výsledkově se Kladenští vzchopili, protože v roce 2022 pouze jednou nebodovali. Středočeši se tak znovu vzdalují poslednímu Zlínu a na svou práci mají zase trochu více klidu.

Fanshop národního týmu

Zatímco v Pardubicích ztratila parta kolem Tomáše Plekance dobře rozehrané střetnutí, tak v chomutovské ROCKNET Areně dotahovala vedení Plzně. V 57. minutě poslal souboj do prodloužení Matěj Beran, avšak jedenáct vteřin po začátku prodloužení rozhodl Peter Čerešňák, jenž utnul trápení Západočechů. 

„Za stavu 1:0 jsme měli dost šancí na to, abychom odskočili. Ale pak jsme udělali hloupou chybu na 1:1. Hned na to přišla dvě zbytečná vyloučení, čímž jsme rytmus trochu ztratili. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný zápas a šance byly na obou stranách. Plzeň využila o jednu více, proto vyhrála,“ hodnotil souboj hlavní trenér Rytířů. 

„Zápas to byl vyrovnaný. Škoda prodloužení, kde je to vabank. Tam jsme udělali chybu a oni to potrestali. Nechali jsme mezi čárkami volného hráče, který vystřelil a dal rozhodující gól. To už je prostě buď a nebo. Nám to nevyšlo už podruhé za sebou. Bereme každý bod, ale snad nás to nebude na konci mrzet,“ ohlížel se za zápasem Antonín Melka. 

„Bereme každý bod, ale snad nás to nebude na konci mrzet.“ 

V roce 2022 odehráli Kladenští čtyři zápasy, v nichž hned třikrát bodovali. Po špatném vstupu se Zlínem zvítězili s Olomoucí. Proti Pardubicím a Plzni pak brali po bodu. 

„Myslím si, že herně byly poslední zápasy lepší a že jdeme nahoru. Bohužel to nedokážeme dotáhnout do vítězného konce. Myslím zápasy v Třinci nebo v Pardubicích. Jsme ale rádi za každý bod,“ říká David Čermák. 

„Myslím si, že jsme v novém roce začali dobře a chtělo by to takhle pokračovat. Pro nás je každý bod zlatý. Musíme pokračovat v tomto nasazení. Proti Plzni jsme byli trochu vylučovaní, ale jinak jsme to nastavili docela správně. Tohle je přesně cesta, jak se udržet v extralize,“ burcuje Melka.

Právě Antonín Melka se jako první zapsal do kolonky střelců. Křídelní útočník ve čtvrté minutě ujel západočeské obraně a bekhendem překonal Miroslava Svobodu. 

„Za svůj bodový příspěvek jsme rád. Celkově mi to tam letos moc nepadá, ani moc neboduji. Při gólu jsem nechtěl vymýšlet, aby to tam spadlo. V předchozím zápase jsem také jel sám a nedal jsem. Tak nějak to vyšlo, chtěl jsem to takhle zkusit a jsem za to rád,“ ulevilo se kladenskému rodákovi. 

V poslední době míří spousta týmů do karantény, a tak se odkládají zápasy, což už v úterý čeká, tedy vlastně nečeká Kladno.

Právě Rytíři mají strach z regulérnosti soutěže, protože hrají o hodně – o holý extraligový život. 

„Mám vůbec strach i o regulérnost soutěže. Před koncem, když někomu budou chybět dva zápasy a jinému třeba pět. Dokážu si představit, jak to bude dál pokračovat. Někdo může hrát obden, jiný zas v karanténě nebude. Nemusí do toho tým spadnout sám, jen mu to budou odkládat soupeři. Netuším, jak z toho ven,“ vyjádřil obavy lodivod rytířské lavičky. 


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz