Odchody z extraligy: Parkkonen míří do Švédska, Michasjonok zkusí KHL

Foto: Kateřina Kundertová, hokejkv.cz a beranizlin.cz

Zahraniční legionáři Patrik Parkkonen a Vladimir Michasjonok mají jasno o své budoucnosti, po štacích v české extralize budou nastupovat ve švédské HockeyAllsvenskan, potažmo ruské KHL.

29letý Parkkonen loni v srpnu přesvědčil vedení karlovarského Energie na měsíční zkoušce a vybojoval si rovnou dvouletý kontrakt. 

Jeho role v defenzivních řadách lázeňského celku nicméně nebyla nijak zásadní: průměrný ice time se pohyboval kolem patnácti minut. 

Celkem na západě Čech zvládl 52 utkání s bilancí dvou branek a šesti asistencí. Ve statistice plus minus pak skončil na třinácti záporných bodech.

S ohledem na pohyby v kádru se ho klub začátkem dubna rozhodl uvolnit. Parkkonen se nyní domluvil s týmem Västerås IK, který hraje druhou nejvyšší švédskou ligu.

O pět let mladší Michasjonok přišel do Zlína v listopadu, Berani se jeho angažováním snažili reagovat na bídný průběh základní části. Mimochodem, roli v jeho přestupu tehdy sehrál i obránce Michal Jordán.

Do poloviny února potom stihl odehrát 21 duelů, v nichž nasbíral devět bodů za čtyři góly a pět nahrávek. Ani jeho příspěvek však pádu do Chance ligy nezabránil.

Sezona pro něj navíc skončila předčasně: kvůli dlouhodobým problémům s kolenem musel podstoupit chirurgický zákrok. Operace proběhla v rodném Rusku. 

Jeho hokejová cesta teď bude pokračovat ve střední Asii, Michasjonok zkusí na dvouměsíčním try-outu zaujmout trenéry kazašského Nur-Sultanu. 

V KHL má dosud na kontě 36 startů: dříve hrál za Chabarovsk nebo Nižný Novgorod. Vybojuje si teď další smlouvu v ruské soutěži?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz