Od mistra k nováčkovi. V Energii budou hostovat brněnští Havránek a Vágner

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Karlovarská Energie hlásí po svém návratu mezi tuzemskou elitu první posily. Její kádr doplní dvojice mladíků z mistrovské brněnské Komety. V příští sezoně budou v rámci hostování působit na západě Čech útočník Tomáš Havránek a obránce Lukáš Vágner. Zatímco Vágner už s Energií trénuje, Havránek se ze zdravotních důvodů připojí o něco později.

Nový fanshop

„Jsme přesvědčení, že kdyby neměla Kometa tak nabité mužstvo, tak jsou oba hráči v její sestavě. Jsme velice rádi, že oba budou v nadcházející sezoně bojovat právě u nás,“ řekl na adresu nových přírůstků do mužstva Martin Pešout, hlavní trenér staronového člena extraligové rodiny, který oba zmíněné dobře z dob, kdy sám v Brně působil. 

Dvacetiletý Tomáš Havránek je rodákem ze Žďáru nad Sázavou, ovšem už od ročníku 2013/14 nastupoval za mládežnické týmy brněnské Komety. V jejím dresu nahlédl do extraligy poprvé v sezoně 2014/15, dohromady za A-tým úspěšného obhájce titulu odehrál 16 utkání. V minulé sezoně jich bylo šest v základní části extraligy a tři v Lize mistrů. Drtivou část nedávno skončené sezony ale strávil v Třebíči. V 39 utkáních zaznamenal 21 bodů (6+15), v produktivitě Horácké Slavie skončil na pátém místě.

„Jsme přesvědčení, že kdyby neměla Kometa tak nabité mužstvo, tak jsou oba hráči v její sestavě.“

Čtyřiadvacetiletý zadák Lukáš Vágner je rodákem z Brna a stejně jako Havránek v minulém ročníku oblékal převážně dres Třebíče. A stejně jako on si zahrál v 39 zápasech. V nich zapsal na obránce slušných 15 bodů, lépe na tom byl mezi třebíčskými beky jen Karel Nedbal se 17 body. S Havránkem pojí Vágnera i další fakt. Českou nejvyšší mužskou soutěž si vyzkoušel rovněž v sezoně 2014/15, dohromady v ní nastoupil 26krát. V minulé sezoně to bylo konkrétně v sedmi případech. 

Vágner už se s nováčkem extraligy připravuje na nadcházející ročník, Havránek se připojí k západočeskému celku později, a to kvůli operaci mandlí.

Pro nejlepší celek uplynulé sezony WSM Ligy jde o první posily. Už v předchozích dnech však vyšlo na povrch, že bude v rámci hostování znovu moci počítat s obráncem Michalem Plutnarem. Na prodloužení smlouvy se pak Energie dohodla s Maticem Podlipnikem, Sabahudinem Kovačevićem, Vladimírem Sičákem i Tomášem Rachůnkem. Naopak nečekaně nebude moci počítat s Finem Tuominenem, který se v 26 letech rozhodl ukončit kariéru. V rodném Finsku nyní bude studovat školu pro piloty. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz