Ocelářům chyběl kousek. Dobrý rok, CHL jsme si užili, líčí Chmielewski

Foto: hcocelari.cz

Oceláři v úterním podvečeru svedli odvetný semifinálový duel s finským celkem JYP Jyväskylä. Hráči s drakem na hrudi si ze severu Evropy přivezli dvoubrankové manko, to se v průběhu první třetiny navíc o další trefu rozrostlo. Třinečtí hokejisté se ale nevzdali a dotáhli duel do nájezdů. V dovednostní soutěži se ale radoval soupeř, Jyväskylä tak po zápase mohla slavit postup do finále Ligy mistrů.

Nový fanshop

Oceláři v odvetě začali parádně. Na začátku třetí minuty se pět tisíc fanoušků ve Werk Areně radovalo z první přesné trefy. Martin Růžička z mezikruží poslal kotouč pod horní tyč. JYP ale v dalších minutách převzalo otěže do svých rukou a dvěma brankami postavilo Oceláře na hranu propasti. Hráči s drakem na hrudi se ale nadechli k heroickému výkonu a třemi brankami poslali duel do prodloužení. O postupu Jyväskylä nakonec rozhodly až nájezdy.

„Celý tým si to užil, bylo to skvělé. Hráli jsme opravdu dobře, prohráli jsme vlastně jen tři zápasy. Narazili jsme na těžké soupeře, především švédské týmy Malmö a Brynäs, teď na Finy. Zahráli jsme to fakt skvěle, jen kousíček chyběl k postupu do finále. Myslím, že to byl dobrý rok pro Oceláře v Lize mistrů,“ ví Aron Chmielewski.

Jaké jsou vaše pocity?
Čekali jsme, že se štěstí v nájezdech přikloní na naší stranu a postoupíme do finále. Hráli jsme super hokej. Ve třetí třetině jsme proměnili šance a dostali duel do prodloužení. Byli jsme fakt kousíček od postupu, nakonec z toho není nic a v Lize mistrů končíme.

Z osobního hlediska to bylo povedené utkání, že?
Měli jsme několik šancí, jednu jsme dokonce proměnili. Hodně jsme se drželi na puku v útočném pásmu, škoda, že jsme nedali více než jednu branku.

Hodně emocí vyvolal váš nájezd, zdálo se, že finský brankář hodil hůl. Jak jste to viděl?
Hokejka mu vyklouzla, nájezd se měl opakovat. Já mu po zápase říkal, že to z jeho strany nebylo fér a že se vše mělo opakovat. On mi odpověděl, že o tom ví, a že mu to opravdu vyklouzlo. Pro mě to není férový hráč, víc k tomu říkat nebudu.

V zápase jste se málem popral s vysokým Jonkmanem, troufl byste si na něj?
Je mi jedno, kolik kdo měří. On do mě vjel, já to ustál. Nevím, co po mě potom chtěl. Pokud by shodil rukavice, tak bych je shodil taky. Čeho bych se měl bát?

Co říkáte na bratry Kovařčíky?
Oni mají výbornou fazónu. Trenér Venca Varaďa jim dává velkou důvěru, oni tu šanci chytili za pačesy. Hrají výborně, věřím, že v tom budou i nadále pokračovat.

Jak jste si užil hokejovou Ligu mistrů?
Celý tým si to užil, bylo to skvělé. Hráli jsme opravdu dobře, prohráli jsme vlastně jen tři zápasy. Narazili jsme na těžké soupeře, především švédské týmy Malmö a Brynäs, teď na Finy. Zahráli jsme to fakt skvěle, jen kousíček chyběl k postupu do finále. Myslím, že to byl dobrý rok pro Oceláře v Lize mistrů.

Co říkáte na fanoušky? Atmosféra byla opravdu parádní.
Fanoušci nás podporovali po celou dobu soutěže, obzvlášť teď byli vynikající. I díky nim se povedlo dotáhnout zápas do nerozhodného stavu. Za celý tým bych jim touto cestou chtěl poděkovat. Byli hodně slyšet, doufám, že nás takhle budou podporovat i v extralize.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz