Oceláři ve Švýcarsku podlehli Finům. Čeká je čtvrtfinále

Foto: twitter.com/hcocelaricz

27. prosince 2018, 17:36

Jan Šimek

Ani druhé utkání na tradičním Spengler Cupu třineckým hokejistům nevyšlo. Zatímco po porážce s ruským Magnitogorskem brali alespoň bod, proti finskému výběru KalPa Kuopio na bodový zisk po prohře 1:3 nedosáhli. Už nyní je tak jasné, že Oceláři budou muset absolvovat sobotní čtvrtfinále.

Jágr Chance liga

Oproti úvodnímu vystoupení v Davosu poslali trenéři do třinecké branky Lukáše Danečka. Slezané začali slibně a brzy je mohl poslat do vedení Ondřej Kovařčík, jenže po rychlé kličce těsně minul klec finského soupeře. Pak extraligový zástupce nevyužil přesilovku a přišel trest.

V čase 12:06 Rissanen od rohu mantinelu přihrál před branku, kde číhal Ruuttu a bez přípravy propálil Danečka. Pak třinečtí mladíci Cienciala s Ondřejem Kovařčíkem ukázali parádní akci, jenže pumelici druhého jmenovaného zastavil skvělým zákrokem slovenský gólman ve službách finského celku Denis Godla.

Na startu druhé dvacetiminutovky hezky vypálil Chmielewski, ale Godla puk dokázal vytěsnit na tyčku. Na přelomu duelu se Třinec dočkal. Gernát kontroloval kotouč, pak se hbitě prosmýkl mezi protihráči a povedenou střelou zápěstím srovnal. Neuběhla však ani minuta, po Adámkově chyběl ujel Texier a vrátil Kuopiu vedení.

Pak Ondřej Kovařčík a Chmielewski selhali v úniku na Godlu, a pak svůj nájezd neproměnil ani Marcinko. Naopak ve hře čtyři na čtyři se podruhé v utkání prosadil Ruuttu a pojistil vítězství finského týmu. Oceláři tak už nyní vědí, že si v sobotu zahrají čtvrtfinále. Proti komu? To zatím není jasné.

Finále nejstaršího klubového turnaje se odehraje na Silvestra od 12 hodin.

Marek Zadina (asistent trenéra Ocelářů): „Museli jsme udělat změny v sestavě, hráči mají dlouhodobější zdravotní problémy. Kluci, kteří hráli, se s tím popasovali výborně a dokázali zastoupit klíčové hráče. Na turnaji nás trápí koncovka. Máme spoustu vyložených šancí, nájezdů, nebo jedeme ve dvou na gólmana, bohužel to tam nepadá. Šance neproměňujeme. Kdyby ano, mohli bychom teď mít šest bodů. Bylo by to jiné, my se s tím ale musíme popasovat. Věříme, že nám to ve čtvrtfinále napadá, kluci se zklidní v koncovce a zápas zvládneme.“

Skupina Torriani:

KALPA KUOPIO – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Ruuttu (Rissanen, Texier), 34. Texier, 41. Ruuttu – 33. Gernát (Roberts Bukarts).
Rozhodčí: Gofman (Rusko), Stricker – Castelli, Gnemmi (všichni Švýcarsko).
Vyloučení: 4:6.
Bez využití.
Střely na branku: 24:30.
Diváci: 5 141.
KalPa Kuopio: Godla – Leskinen, Wilson, Seppälä, Fairchild, Riekkinen, Lappalainen, Gröndahl, Mäkinen – Texier, Rissanen, Ruuttu – Klemetti, Luostarinen, Kantola – Sebok, Nuutinen, Jokinen – Vainiola, Hyvarinen, Knuutinen. Trenér: S. Kapanen
HC Oceláři Třinec: L. Daneček – D. Musil, Gernát, Galvinš, Kundrátek, Matyáš, Adámek, Haman – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Novotný, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Christov – Chmielewski. Trenér: Zadina.

Skupina Cattini:
20:15 Norimberk Ice Tigers – HC Davos

Další program Spengler Cupu

pátek 28. prosince
15:10 Metallurg Magnitogorsk – KalPa Kuopio
20:15 Kanada – Norimberk Ice Tigers

Sobota 29. prosince – čtvrtfinále:
15:10 2. tým skupiny Torriani – 3. tým skupiny Cattini
20:15 2. tým skupiny Cattini – 3. tým skupiny Torriani

Neděle 30. prosince – semifinále:
15:10 1. tým skupiny Cattini – vítěz zápasu Torriani 2 / Cattini 3
20:15 1. tým skupiny Torriani – vítěz zápasu Cattini 2 / Torriani 3

Pondělí 31. prosince – finále:
12:10 vítězové semifinále

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz