Oceláři v listopadu válcovali, Roman hvězdou měsíce. Kdo nejvíc překvapil?

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

3. prosince 2018, 20:09

David Jahoda

Osm zápasů, osm vítězství! Třinečtí Oceláři v listopadu ani jednou nezakopli a přišli jen o jeden bod. V sestavě měsíce mají dva zástupce. Velkou formu nabrala také Olomouc, kterou jsme vybrali za překvapení měsíce. Nejlepším hráčem byl podle Hokej.cz vítkovický Ondřej Roman.

HokejkaSHOPvanoce

Tým měsíce – HC Oceláři Třinec
Na startu dost klopýtali, v září vyhráli jen jeden duel z pěti, říjen už byl lepší a listopad? Za něj klobouk dolů. Ve třetím hracím měsíci sezony vyhráli třinečtí Oceláři všech osm zápasů, aktuálně se pyšní sérií deseti vyhraných zápasů a v čele soutěže mají šestibodový náskok. 

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Šimon Hrubec (G, HC Oceláři Třinec)
Jistota, která si drží stabilní výkonnost. Šimon Hrubec v listopadu nastoupil do šesti utkání, v nichž inkasoval jen osm branek a dohromady pochytal 94,07 % ze všech střel. V derby proti Vítkovicím se mu povedlo vychytat i čisté konto, Ostravané ho z 21 střel nedokázali překonat. Oporu Ocelářů najdete na špici brankářských statistik.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jakub Galvas (O, HC Olomouc)
Jakub Galvas pořád herně roste. Devatenáctiletý bek dostává v Olomouci spoustu prostoru a důvěru trenérskému duu Moták & Tomajko splácí. V listopadu měl na jízdě Hanáků velký podíl, zaznamenal šest bodů (1+5), což bylo společně se Zbyňkem Irglem nejvíc z celého mužstva. Aktuálně s devíti body (2+7) vede produktivitu olomouckých beků.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Jeremie Blain (O, HC Sparta Praha)
Sparta za sebou sice nemá zrovna povedený měsíc, kanadský obránce Jeremie Blain je ale v listopadové sestavě zaslouženě. Během šesti zápasů zaznamenal stejný počet bodů (4+2), povedl se mu hlavně zápas proti Pardubicím, v němž dvakrát skóroval a navrch přidal jednu asistenci. Jeho 13 bodů ho řadí na čtvrté místo v bodování obránců soutěže.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Ethan Werek (Ú, HC Oceláři Třinec)
Posily ze zahraničí bývají často krokem do neznáma, v Třinci už si ale teď můžou říct, že angažování útočníka Ethana Wereka se povedlo. Sedmadvacetiletý Kanaďan bodoval v pěti z osmi listopadových zápasů, nasbíral dohromady devět bodů (4+5). Momentálně je se 17 body nejproduktivnějším hráčem Ocelářů!

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Petr Holík (Ú, HC Kometa Brno)
Překoná elitní brněnský centr své bodové maximum ze sezony 2015/16, které činilo 41 bodů? Odpověď zjistíme až za několik týdnů, jasné však je, že našlápnuto k tomu má dobře. V listopadu zaznamenal 12 bodů (4+8), od začátku ročníku jich na svém kontě má už 25 a aktuálně je druhým nejlépe bodujícím hráčem soutěže. 

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Ondřej Roman (Ú, HC VÍTKOVICE STEEL)
Na začátku soutěže jakoby hrál se zataženou ruční brzdou, teď se ale rozjel a s 23 body patří k nejlépe bodujícím hráčům celé Tipsport extraligy. Přesně tohle Vítkovice od Ondřeje Romana potřebovaly. Během listopadu se podílel na 10 gólech, pět sám dal, na stejný počet nahrál. Víc bodů mají jen Marek Kvapil a Petr Holík. Podle nás byl Roman hráčem měsíce!

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Překvapení měsíce

HC Olomouc
Na konci října hrála Olomouc bídně, čtyři zápasy za sebou nebodovala a zabředla do krize. První listopadový zápas a hlavně následná reprezentační přestávka kohoutí celek ale proměnil k nepoznání. V listopadu padli Hanáci jen v jednom utkání, nyní drží pětizápasovou šňůru vítězství a tabulkou se vyhoupli na třetí místo!

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz