Oceláři si pojistili oporu! Marcinko bude hrát za Třinec i příští sezonu

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Slovenský útočník Tomáš Marcinko bude i v nadcházející sezoně oblékat dres třineckých Ocelářů. Hokejista, který figuruje ve slovenské nominaci na blížící se olympijské hry v Jižní Koreji, přišel do Třince před aktuálním ročníkem a hned na začátku se vyprofiloval v jednu z největších opor mužstva. Oceláři na Marcinka uplatnili opci, rodák z Popradu tak pod Javorovým zůstane minimálně do konce dubna roku 2019.

Nový fanshop

Tomáš Marcinko, který v minulé sezoně oblékal dres Kunlunu Red Star, čínského zástupce v KHL, nasbíral v aktuálním ročníku Tipsport extraligy v 41 zápasech výborných 33 bodů (13+20). Osmi body pak Třinci pomohl k účasti v semifinále Ligy mistrů. V pozici prvního centra Ocelářů zažívá životní sezonu. Vedení třineckého klubu proto na nic nečekalo a na 193 centimetrů vysokého forvarda se rozhodlo uplatnit opci.

„Tomáš nás přesvědčil svými výkony i přístupem nejen v zápasech, ale i v tréninku. Důležitým faktorem každého hráče jsou charakterové vlastnosti a také zde jsme došli k jednoznačnému názoru, že bude pro nás a pro kabinu přínosem i v příští sezoně,“ uvedl sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek v tiskové zprávě.

>> Rybár, Marcinko či Haščák. Slováci nominovali 12 krajánků z extraligy

Marcinko zatím splňuje i předpoklady Václava Varadi, hlavního trenéra Ocelářů. „Já jsem samozřejmě hrozně rád, že se Tomáš objevil v tomto klubu. Hodně jsem o něj v létě stál a musím říct, že přinesl přesně to, co nám tu dřív chybělo,“ ohodnotil Varaďa krátce výkony desátého nejproduktivnějšího hráče soutěže. „Mám radost, že Tomáš spojil svou blízkou budoucnost znovu s naším klubem a bude u nás pokračovat minimálně také v příští sezoně. Věřím, že ve výkonech, kterými se tady uvedl, bude pokračovat,“ dodal.

Marcinko je po Martinu Růžičkovi druhým nejlépe bodujícím hráčem a také druhým nejvytěžovanějším útočníkem Slezanů (na jedno utkání odehraje v průměru 21 minut a šest vteřin). Ze slov Marcinka lze vyčíst, že o svém dalším setrvání v Třinci příliš dlouho přemýšlet nemusel. 

„Hodně jsem o něj v létě stál a musím říct, že přinesl přesně to, co nám tu dřív chybělo.“

„Od prvního dne se cítím v klubu, ve městě i v tomto prostředí skvěle. Je tu všechno zabezpečené na nejvyšší úrovni, můžu se soustředit jen na hokej. Česká liga je velmi kvalitní a jsem rád, že můžu působit v jednom z top klubů této soutěže. Pochvaluji si to tu, máme výborný tým, sezona je v plném proudu a blíží se její vrchol, kde bychom chtěli být úspěšní. Já věřím, že budeme, takže z tohoto pohledu jsem rád, že už teď mám jasno, že vím, že tady budu působit i nadále,“ uvedl Marcinko.

Marcinko, který se v minulosti účastnil dvou mistrovství světa, olympijských her v Soči 2014 a je i v nominaci na blížící se Hry v Jižní Koreji, dříve v české nejvyšší soutěži oblékal dres Pardubic. Předtím působil v Košicích, s nimiž v roce 2014 získal i titul. Zkušenosti má také ze Švédska, kde hájil barvy MODO. Rovněž má odehrálo 254 zápasů v zámořské AHL. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz