Oceláři posilují útok! Z AHL do extraligy přichází Kanaďan Werek

Foto: hcocelari.cz

Třinečtí Oceláři hlásí další změnu v kádru – posilují ofenzivní řady. Pod Javorový míří kanadský útočník Ethan Werek, který naposledy hrál na farmě Ottawy.

Plekanec Chance liga

„Už dřív jsme se s Vencou Varaďou bavili, že bychom chtěli do týmu také nějakého zámořského hráče. Ti jsou pověstní svým hladem po gólech a touhou vyhrávat zápasy za každou cenu. Mají to ve svém hokejovém DNA. Je to pracovitý borec, který nevypustí žádný souboj,“ hlásí na klubovém webu sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

„Zámořští hráči jsou pověstní svým hladem po gólech a touhou vyhrávat zápasy za každou cenu. Mají to ve svém hokejovém DNA. Ethan je pracovitý borec, který nevypustí žádný souboj.“

Ethan Werek ještě ve čtvrtek neměl žádné indicie, že by jeho další kroky vedly do extraligy. Pá pátečním telefonu Ocelářů však vše nabralo rychlý spád, v pondělí už přiletěl do Slezska. „Před dvěma lety jsem navštívil Prahu, ale v Třinci jsem vůbec poprvé v životě. Zatím jsem tady pár hodin, takže moc jsem toho neviděl,“ culí se zámořská posila.

Každý je ke mně přátelský. O to víc se těším, že začnu sezonu tady

„Ale na první dojem jde o milé město. Každý je tady ke mně velmi přátelský. O to víc se už těším, že má letošní sezona začne tady. Doufám, že bude plná úspěchů,“ přeje si Werek, jenž byl v aktuální sezoně bez angažmá. V té uplynulé pak uspěl na zkoušce v Belleville, na farmě Ottawy v AHL sehrál 58 duelů a zapsal v nich 25 bodů s bilancí 10+15.

„Když jsem dostal nabídku z Třince, tak jsem se ptal kamarádů z řad hráčů, kteří v Česku působili nebo působí, jaké to tu je. A od nich vím, že máte skvělé fanoušky, že se zde fandí úplně jinak než v Kanadě.“

Teď si sedmadvacetiletý hokejista, který byl v roce 2009 draftován Rangers, poprvé zahraje v Evropě. „Když jsem dostal nabídku z Třince, tak jsem se ptal kamarádů z řad hráčů, kteří v Česku působili nebo působí, jaké to tu je. A od nich vím, že máte skvělé fanoušky, že se zde fandí úplně jinak než v Kanadě,“ líčí Werek, jenž je nadšený i ze zázemí klubu.

Chci být rozdílovým hráčem a pomoci klubu, který má velké ambice

Kanaďan má šanci u Ocelářů navázat na úspěšná vystoupení svých zámořských předchůdců jako Bryana McGregora či Coryho Kanea. „O roli v týmu už jsem mluvil s trenérem Varaďou a rád bych byl rozdílovým hráčem. Chci zkrátka pomoci klubu, který má velké ambice,“ velí Werek, který by mohl debutovat už v pátečním utkání proti Spartě.

Soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Peter Hamerlík, Šimon Hrubec, Nick Malík.

Obránci:
Marian Adámek, Jan Bartko, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Lukáš Kovář, Lukáš Krajíček, Jakub Matyáš, David Musil, Vladimír Roth, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Martin Adamský, Roberts Bukarts, David Cienciala, Vladimír Dravecký, Jan Hladonik, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Tomáš Marcinko, Rostislav Martynek, Milan Mikulík, Jiří Polanský, Adam Raška, Jan Rudovský, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Marek Viedenský, Ethan Werek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz