Oceláři ovládli švédský turnaj! Kluci hráli za hranicí, chválí Macháček

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Třinečtí sedmáci vyrazili do švédského Malmö na OM21 U13 Cup, kde nepoznali porážku a bez ztráty bodu si došli pro zlaté medaile.

HokejkaSHOPvanoce

Turnaj se v zemi Tre Kronor uskutečnil k uctění památky mladého hokejisty Olivera Mattsssona. Oceláři 30. října vyrazili do polských Katovic a letecky na sever, kde už následující den začalo zběsilé tempo zápasů hraných na 2 × 15 minut.

Během následujících tří dnů čeští sedmáci vyhráli všech sedm zápasů základní skupiny se skvělým skóre 39:8, což jim vyneslo první místo v tabulce. Porazili například zelený tým Färjestadu, červený výběr Frölundy nebo Malmö Redhawks.

„Kluci podali vynikající výkon. Prvním zápasem jsme se dostali na vítěznou vlnu a musím říct, že všichni hráči hráli na hranici svých možností. Myslím si, že někteří dokonce i za ní. Když je vidím v domácí soutěži a srovnám to s výkony na turnaji, tak prostě ve Švédsku odvedli maximum,“ řekl spokojeně hlavní trenér Miroslav Macháček pro web hcocelari.cz.

Po odehrání základních skupin měly všechny týmy na turnaji volno, takže třináctka ocelářů vyrazila na zápas nejvyšší švédské soutěže mezi Malmö a Leksandem.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Poslední den byl ve znamení vyřazovacích bojů, ve kterých Třinec pokračoval stejně jako předchozí dny. Ve čtvrtfinále vynuloval osmi góly německé Young Roosters, podobně jednoznačně přestřílel v semifinále i švédský Kristianstad.

„Myslím si, že jsme hráli daleko kolektivněji než ostatní mužstva. Hráli jsme velice zodpovědně, jak dopředu, tak i dozadu. Kluci po ledě lítali, vraceli se, takže jsme soupeře do nějakých velkých šancí ani nepouštěli,“ zhodnotil hlavní kouč.

Ve finále Oceláři proti Rögle BK po sedmnácti vteřinách prohrávali, ale v dalším průběhu si celkem pohodlně došli pro nejcennější kov.

„Dostali jsme gól hned v první minutě a pak jsme neproměnili několik šancí, takže nervozita narůstala. Kluky jsme ale nabádali, aby byli trpěliví. Nakonec jsme v poslední minutě první poloviny vyrovnali. Pak přišel nejdůležitější moment, kdy jsme ubránili téměř dvouminutové oslabení tři na pět a následně jsme dali gól na 2:1. Tam si myslím, že se celý zápas zlomil,“ popisuje na závěr.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Sestava Ocelářů na turnaji

Brankáři: Ema Jaworská, Vojtěch Wrzecionko.
Obránci: Vashek Richards Blanár, Tomáš Dzik, Ondřej Byrtus, Tomáš Grečmal, Vladimír Dravecký, David Holub.
Útočníci: Vít Hladonik, Danny Barna, Adam Gladiš, Andrej Krišica, Matěj Hrabec, Jakub Richter, Wiktor Makula, Juraj Lizák, Samuel Murin, Michal Rybnikár.

Výsledky Ocelářů v základní skupině

HC Oceláři Třinec – Färjestad BK zelení 5:1 (1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Krišica (Murin), 18. Richter (Hladonik), 20. Lizák (Rybnikár), 22. Hladonik (Lizák), 29. Rybnikár (Grečmal) – 7. Malmer (Sjödin).

HC Oceláři Třinec – Lund Giants 3:0 (1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Hladonik (Hrabec), 18. Rybnikár (Hrabec), 21. Murin (Makula, Byrtus).

HC Oceláři Třinec – Kil/Grums 8:0 (3:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 6. Makula, 6. Hrabec (Rybnikár), 11. Lizák (Byrtus), 17. Rybnikár (Hrabec), 20. Hladonik (Byrtus), 24. Hladonik (Richter), 26. Hrabec (Byrtus), 28. Rybnikár.

HC Oceláři Třinec – Frölunda HC červení 4:1 (2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Dzik (Lizák), 15. Krišica (Makula), 23. Lizák (Richter), 29. Rybnikár (Hrabec) – 23. Gustafsson (Lerebäck).

HC Oceláři Třinec – Malmö Redhawks 9:2 (5:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 4. Barna (Grečmal, Hrabec), 9. Barna (Dravecký), 13. Rybnikár (Barna), 14. Dravecký (Holub), 14. Richter (Lizák, Hladonik), 19. Lizák (Dravecký), 20. Krišica (Murin, Makula), 25. Byrtus (Grečmal, Krišica), 27. Hladonik – 7. Forsberg (Hemström), 29. Hemström.

HC Oceláři Třinec – Stavangers Oilers černí 2:1 (1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Makula, 12. Barna (Murin) – 8. Pettersen (Skiftun).

HC Oceláři Třinec – EHC Black Wings Linz 8:3 (3:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 6. Rybnikár (Hrabec), 7. Gladiš (Lizák), 13. Holub (Krišica), 17. Lizák (Richter), 18. Blanár (Holub), 23. Makula (Lizák), 27. Hrabec (Grečmal), 30. Barna (Hrabec) – 11. Hutzinger (Koller), 19. Grüllenberger, 24. Henek (Kriegl).

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Čtvrtfinále

HC Oceláři Třinec – Young Roosters 8:0 (3:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. Lizák (Richter), 10. Krišica (Makula), 10. Krišica (Murin), 17. Hrabec, 17. Hladonik (Richter), 21. Krišica (Richter), 28. Hrabec (Barna), 29. Lizák (Richter, Hladonik).

Semifinále

HC Oceláři Třinec – Kristianstad IK 7:1 (4:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Barna, 4. Lizák (Rybnikár), 7. Hladonik (Richter), 8. Murin (Grečmal), 19. Rybnikár, 20. Richter, 29. Rybnikár (Barna) – 9. Johansson (Häll).

Finále

HC Oceláři Třinec – Rögle BK bílí 5:1 (1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 15. Hrabec (Grečmal), 24. Dravecký, 27. Holub, 28. Rybnikár (Hrabec, Grečmal), 29. Richter – 1. Böös.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz