Oceláři cítí hořkost. S Ligou mistrů se loučí i kvůli gólu, který neměl platit

Foto: Valérie Badan

Oceláři v klíčové bitvě na ledě švýcarského Lausanne potřebný bod neurvali a stejně jako loni v Lize mistrů končí už ve skupině, porážka 3:5 navíc měla hořkou pachuť křivdy.

partneři českého hokeje

Běžela 14. minuta, když domácí krátce po vyrovnání Erika Hrni podruhé rozvlnili síť za zády Patrika Bartošáka. Ronalds Keninš nahrál na modrou Victoru Oejdemarkovi, kterému už sice puk utekl do středního pásma, jenže píšťalky sudích zůstaly němé a mladý bek pálil přesně.

Foto: hcocelari.cz

Třinecká střídačka mohutně protestovala, byla přesvědčená, že šlo o ofsajd. Trio švýcarských rozhodčích, doplněné o Švéda Perssona, situaci dlouho konzultovalo, jenže původní verdikt zůstal nezměněn. Gól platil, Lausanne se v důležité bitvě o postup radovalo z vedení 2:1.

„Rozhodla asi branka na 2:1, která neměla platit. Na to se ale nechceme vymlouvat.“

„Ta branka, která neměla platit, asi rozhodla. Na to se ale nechceme vymlouvat,“ uvedl po zápase v rozhovoru na klubovém webu útočník Matěj Stránský. „Ale nesložilo nás to, všichni jsme to dobře odmakali a dokázali soupeře zatlačit,“ těšilo Stránského přes smolnou prohru.

Oceláři dřeli, bojovali, byli aktivnější. Ale kýženého vyrovnání se nedočkali, naopak sekundu před koncem potvrdil jejich konec trefou na 5:3 Petteri Lindbohm. „Nějaká hořkost v nás zůstává, protože jsme hráli výborně. Ale štěstíčko tentokrát bohužel nebylo na naší straně.“

„Jsem na svůj tým hrdý, kluci pracovali velmi tvrdě, nemám jim moc co vytknout.“

S šestadvacetiletým útočníkem souhlasil také kouč Václav Varaďa. „Jsem na svůj tým hrdý, kluci pracovali velmi tvrdě, nemám jim moc co vytknout. Domácí tým byl šťastnější,“ řekl po konci v Lize mistrů. Skupinu B vyhrálo Lausanne, ze druhého místa jde dál i Junosť Minsk.

Foto: Valérie Badan

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz