Oceláři byli od rána nahecovaní. Dva góly v derby? Úžasné! září Kovařčík

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

27. ledna 2018, 12:55

Adam Bagar

Překvapivým hrdinou ocelářského derby se stal mladý útočník Ondřej Kovařčík. Ten poprvé v extraligové kariéře vstřelil dvě branky a výrazně se podepsal pod třineckou výhru 4:1 na ledě vítkovického rivala. "Je úžasné dát dva góly v derby, navíc před vyprodanou arénou," září šťastný střelec Ocelářů.

Nový fanshop

"Samozřejmě hodně potěší, když dáte dvě branky gólmanovi, který jede na olympiádu. Patrik Bartošák chytá fakt výborně. Doufám, že za to nebude v kabině nějaká speciální taxa," usmívá se dvaadvacetiletý útočník, jenž vítkovického brankáře překonal nejdřív pohotovou dorážkou Hrňovy střely a následně dal výsledku konečnou podobu z trestného střílení.

Každé derby je pro nás motivací, hlásí Daniel Rákos

To proměnil chladnokrevně. "Většinou jsem trošku nervózní, ale tentokrát musím přiznat, že jsem si věřil. Chtěl jsem udělat kličku a zakončit mezi nohy, ale Bartošák na to zareagoval a lehl si. Tak jsem si to přetáhl do bekhendu a naštěstí to tam spadlo," popisuje spokojený střelec, který si tuhle disciplínu vyzkoušel už v prosinci v Jihlavě, kde úspěšný nebyl.

Katastrofální start a 7:24 na střely! Chybělo nasazení, zlobí se Baranka »

"Tam jsem to zkoušel do forhendu, proto jsem teď zkusil opačnou variantu," hlásí s úsměvem starší ze dvou třineckých bratrů Kovařčíků. "Bekhend jsem vlastně volil už při tom úniku, kdy mě faulovali," doplňuje hrdina derby, který dal v dosavadním průběhu sezony jen dvě branky. Nyní se poprvé v extraligové kariéře trefil dvakrát a své konto zdvojnásobil.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Oceláři rozhodli o vítězství 4:1 především exkluzivním nástupem, kdy v prvním dějství zasypali Patrika Bartošáka neuvěřitelnými 24 střeleckými pokusy a dostali se do dvougólového trháku. "Už ráno na rozbruslení bylo jasně cítit, že jsme takoví nahecovanější než před jinými zápasy. Chtěli jsme na soupeře vlétnout, což se povedlo," přiznává Ondřej Kovařčík.

"V první třetině jsme mohli dát další dva tři góly a mohlo být po zápase. Takhle se to ve druhé části srovnalo, ale závěr už jsme si zkušeně pohlídali," září třinecký mladík po úspěšné bitvě o třetí místo tabulky. Oceláři vyhráli potřetí v řadě a v neděli se mohou pod Javorovým přiblížit druhému Hradci na bod. "Máme dostatek sil i kvalit, abychom dál vyhrávali."

Sestřih utkání HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz