Ocelář Jakub Kania posílí obranné řady Kladna, získají Rytíři zkušeného zadáka Davida Pojkara?

Foto: hcocelari.cz

16. července 2014, 10:49

Adam Bagar

Kladenské vedení pokračuje ve skládání kádru na novou sezonu, kterou Rytíři po nečekaném pádu z nejvyšší soutěže sehrají v první lize. Zatímco v útoku by svěřence trenéra Jiřího Čelanského tlačit bota rozhodně neměla, obranné řady je potřeba posílit. "Na to klademe největší důraz," potvrzuje sportovní manažer Martin Vejvoda, kterého může těšit příchod dvou zajímavých zadáků. Zatímco třinecký Jakub Kania (na snímku) se už s Kladnem dohodl na ročním hostování, zkušenější David Pojkar se zatím představí pouze v přípravě na ledě.

Nový fanshop

Středočeši by měli v následujícím ročníku první ligy okupovat nejvyšší patra tabulky. Vždyť se mohou znovu spolehnout na brankáře Jana Cháberu, obránce Davida Růžičku či Jana Látala a především na útočníky Miloslava Hořavu, Petra Tenkráta, Jana Eberleho a další. Snad jen obranné řady, v nichž na aktuální soupisce najdeme řadu juniorů, by potřebovaly posílit. A toho si je vědomo i samotné vedení Rytířů.

"Největší důraz teď klademe na posílení obrany," zdůrazňuje sportovní manažer Martin Vejvoda na kladenském klubovém webu. První výraznější posilou se stal třiadvacetiletý Jakub Kania, který do středních Čech míří na roční hostování z Třince. "Ve velmi nabitém kádru nedostal tolik příležitostí, ale o jeho kvalitách jsme přesvědčeni. Pro naše mužstvo bude přínosem," věří sedmatřicetiletý činovník klubu.

Rodák z Českého Těšina dosud celou svou kariéru spojil se slezským velkoklubem. V nejvyšší soutěži ale příliš šancí nedostával, dohromady má na kontě 95 extraligových startů. A tak byl v podstatě každým rokem posílán na hostování do jednoho z mančaftů první ligy. Jakub Kania postupně oblékal dres ostravské Poruby, Třebíče, Znojma či Hradce Králové. Až loni zůstal v Třinci, kde sehrál 27 utkání.

Další novou tváří v kladenském dresu by mohl být výrazně zkušenější třiatřicetiletý zadák David Pojkar, který se zanedlouho zapojí do přípravy Rytířů na novou sezonu. O tom, zda nakonec týmu trenéra Jiřího Čelanského pomůže, se ale rozhodne až později. V současné chvíli čítá kádr nového účastníka první ligy přibližně třicet hokejistů, řada z nich ale stále bojuje o smlouvu, další pak spadají do kategorie juniorů.

Dají se tak očekávat ještě velké změny. "Na zkoušku přijdou další hráči, kádr se bude v létě postupně doplňovat, stejně tak i v průběhu sezony. Sestava v současném složení ještě zdaleka není definitivní," prozrazuje Martin Vejvoda. Rytíři vyjedou poprvé na led už v pondělí 21. července. První přípravné utkání je čeká 5. srpna, kdy na svém ledě změří síly s Českými Budějovicemi. A těšit se mohou třeba i na Znojmo.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz