Ocelář Gernát sestřelil Zachara a má stopku. Flynn s Rolinkem bez trestu

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

6. listopadu 2018, 14:39

Adam Bagar

Oceláři se musejí ve dvou zápasech po reprezentační pauze obejít bez beka Martina Gernáta, jenž od šéfa extraligové disciplinárky Viktora Ujčíka vyfasoval stopku za zákrok na libereckého útočníka Marka Zachara.

Zlatá hokejka

Zákrok Martina Gernáta na Marka Zachara

Martin Gernát za zákrok inkasoval menší trest za pozdní dohrání, Viktor Ujčík ho tak řešil na základě podnětu libereckého klubu. „Zákrok byl veden mimo zorný úhel Marka Zachara a bez jakékoli snahy hrát puk, protihráč měl minimální možnost se střetu bránit,“ líčí šéf extraligové disciplinárky.

Ten Gernátův zákrok překvalifikoval na napadení a zadáka Ocelářů potrestal nepodmíněným zákazem činnosti na dvě soutěžní utkání. Při stanovení výše trestu na polovině sazby přihlédl k tomu, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Zachar při zákroku nebyl zraněn.

Údajný nafilmovaný pád Oscara Flynna

Boleslavský útočník Oscar Flynn inkasoval v zápase s Kometou menší trest za nafilmovaný pád, ten však šéf disciplinárky nepotvrdil a řízení s ním zastavil. „K pádu hráče na led došlo potom, co levou bruslí stoupl na hůl protihráče a lze proto vyloučit, že by jednal účelově,“ má jasno Ujčík.

Údajný nafilmovaný pád Tomáše Rolinka

Na základě podnětu Sparty se Ujčík zabýval i údajným nafilmovaným pádem pardubického útočníka Tomáše Rolinka. „Ze záběru nelze konstatovat, zda k pádu na led došlo účelově, či v důsledku kontaktu s protihráčem. Hráč ale okamžitě vstal a pokračoval ve hře, což vylučuje přehrávání.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz