Obrovský úspěch! jásají v Plzni a už se těší na semifinále Ligy mistrů

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Hokejisté Plzně pokračují v parádním tažení hokejovou Evropou, ani v desátém utkání nenašli přemožitele! Naposledy v závěru otočili čtvrtfinálovou odvetu se švédskou Skellefteou, zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech a slaví postup do semifinále.

HokejkaTV

Plzeň si ze Švédska přivezla remízu 3:3 a doma jí k postupu stačila jakákoliv výhra. Taktický souboj ne a ne přinést gól. Až dvě a půl minuty před koncem základní hrací době rozesmutnil domácí příznivce Robin Alvarez, který nasměroval hosty k postupu. Jenže indiáni se nevzdali a při hře bez brankáře si vynutili prodloužení.

„Zápas jsem si strašně moc užil. Měli jsme vidinu, že můžeme postoupit do semifinále, což se povedlo. Je to obrovský úspěch.“

Hrdinou se stal obránce Jakub Kindl, který se zaskvěl parádní bombou. „Milan Gulaš mi tam krásně nahrál. Chvíli předtím jsem měl úplně stejnou střelu, ale netrefil jsem bránu, tentokrát jejich gólman vůbec nic neviděl. Myslím, že Honza Kovář před ním skvěle clonil. Stačilo už jen trefit branku,“ usmívá se šťastný střelec.

Tuhle výhru dávám hodně vysoko, září Jakub Kindl

Pochvalu zaslouží i brankář Dominik Frodl. Ten vytáhl 36 zákroků, navrch při samostatných nájezdech kryl tři ze čtyř švédských pokusů a podepsal se pod sladký triumf 2:1. „Zápas jsem si strašně moc užil. Měli jsme vidinu, že můžeme postoupit do semifinále, což se povedlo. Je to obrovský úspěch,“ září plzeňský gólman.

Fantazie! Plzeň vydřela semifinále. Pro Kometu CHL končí »

V nájezdech nejdřív smazal ztrátu Petr Kodýtek, poté se o vítěznou trefu postaral Jan Kovář a postupové razítko přidal Milan Gulaš. „Podle mě nám sebevědomí dodala výhra v Litvínově, kde jsme taky vyhráli v nájezdech,“ těší posilu Západočechů. „Byl to dobrý hokej, hodně o bruslení,“ doplňuje spokojený Jan Kovář.

Plzeňští ani v letošním desátém utkání CHL nenašli přemožitele a slaví postup do semifinále. „Vítězství si neskutečně vážím. Všichni viděli, že proti nám stál neskutečně silný tým, ale táhli jsme za jeden provaz. Už kvůli fanouškům, kteří přišli, jsme chtěli moc postoupit, což se povedlo. Chtěli jsme víc,“ má jasno Kindl.

Gulaš se omluvil. Říha ukázal na Lence, Zdráhala i Beránka »

Indiáni celou sérii se Skellefteou skvěle odmakali, odměnou je jim nejlepší čtyřka v hokejové Evropě. „Tuhle výhru si dávám opravdu vysoko. Strašně už se těšíme na semifinále,“ uzavírá Jakub Kindl. V boji o finále, které by se hrálo s velkou pravděpodobností v Plzni, narazí na přemožitele Komety – švédskou Frölundu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz