Obrovský úspěch, jásají Oceláři. Na SP juniorů vybojovali bronz

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

28. srpna 2017, 13:25

Adam Bagar

Dokázali něco, co se předtím nepovedlo Spartě, Chomutovu ani Vítkovicím. Třinečtí mladíci na Světovém poháru juniorů vydřeli senzační bronz! Český hokej tak získal na prestižním podniku teprve druhou medaili, v premiérovém ročníku 2011 braly stříbro Karlovy Vary. "Skvělý start do sezony a obrovský úspěch," září na klubovém webu třinecký útočník Michal Kvasnica.

Fanshop

První dva zápasy na turnaji sice prohráli, ale poté se rozstříleli. Mladí Oceláři nejdřív uzavřeli své účinkování v základní skupině triumfem 5:3 nad švédským MODO, ve čtvrtfinálové bitvě se švýcarským Davosem pak po infarktovém průběhu brali výhru 6:5 v nájezdech a zajistili si tím boje o jednu z medailových sad.

V semifinále Slezané narazili na nadupané CSKA, které na turnaji dominovalo. Český tým už v základní skupině padl 0:6, tentokrát obrovského favorita potrápil víc a podlehl 1:5. Slezané se porážkou nenechali rozhodit, v boji o bronz už zase pálili ostrými. Kazašské Astaně vrátili prohru ze skupiny a brali triumf 6:4.

„Pocity po zápase byly úžasné, je to obrovský úspěch a skvělý start do sezony.“

„V prvním zápase jsme s nimi sice těsně prohráli, ale bylo to po náhodných gólech. Opravdu jsme věřili, že když do toho půjdeme všichni naplno, tak nás dvakrát po sobě neporazí,“ hlásí Michal Kvasnica. Ten ve zdařilé první části nastartoval třinecký gólostroj, když se trefil už po 78 sekundách při vlastním oslabení.

„Jejich bekům se na modré nějak zamotal puk a podařilo se mi ho vypíchnout. Měl jsem větší rychlost, tak jsem jel sám a stačilo už jen přesně zakončit. Podařilo se mi gólmana roztáhnout a zakončit blafákem do bekhendu. Měl jsem radost, protože to u mě až taková samozřejmost není,“ popisuje útočník s úsměvem.

Foto: hcocelari.cz

Oceláři první dějství opanovali, po dvaceti minutách vedli už 3:0. „Nemyslím, že by nás nějak podcenili. Hráli jsme svou hru, rychlým gólem je dostali pod tlak a navrch byli produktivní,“ pokyvuje Kvasnica. Z jasné záležitosti se ale ještě vyklubalo velké drama, Sněžní Levharti v závěru snížili na rozdíl jediné trefy.

„Poslední minuty byly těžké hlavně psychicky. Možná jsme se až moc zatáhli, nechali je hrát. Z toho pak pramenil jejich tlak a snížení. Nás skvěle podržel brankář Matěj Loubal, hlavně při tom trestném střílení. Ale naštěstí to všechno dobře dopadlo,“ oddechuje. Na třinecké straně propukla obrovská bronzová radost.

„Při vší úctě ke všem medailím v našich soutěžích, toto je asi ještě o level výš.“

„Pocity po zápase byly úžasné, je to obrovský úspěch a skvělý start do sezony,“ září Michal Kvasnica. Spokojen byl také kouč Vlastimil Wojnar. „Při vší úctě ke všem medailím v našich soutěžích, toto je asi ještě o level výš. Je tady mistr Ruska, Finska, Švédska… A my se dostali mezi tři nejlepší v Evropě,“ těší ho.

Třinec přitom na turnaji měl nejmladší výběr, přesto jako druhý český tým v historii Světového poháru juniorů urval jednu z medailí. V roce 2011 se to v prvním ročníku podařilo Karlovým Varům, od té doby se Vítkovice, Chomutov ani Sparta Praha mezi nejlepší kvarteto nedostaly. Po šesti letech to dokázali až Oceláři.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz