Obrovská rána pro Dány: Eller opustil mužstvo, je zraněný

Foto: iihf.com

15. května 16:33

Adam Bagar

(AKTUALIZOVÁNO) Hokejisté Dánska se musejí v dalších zápasech na MS v Bratislavě a Košicích obejít bez útočníka Larse Ellera, na Twitteru o tom jako první informoval tamní novinář Jimmy Böjgaard.

Nový fanshop

„Eller už v noci opustil dějiště MS. Měl tajnou dohodu s realizačním týmem reprezentace, že odehraje jen tři utkání. Postup do čtvrtfinále je přitom stále reálný. Je to bezprecedentní krok, který během šampionátu ještě nikdo v dánské historii neudělal," napsal Böjgaard.

Třicetiletý Lars Eller, který v letošní sezoně nasbíral za Washington 39 bodů (14+25), během tří duelů v košické skupině A zapsal pět bodů za dvě branky a tři nahrávky. Dánové před boji s Finy, Američany, Kanaďany a Slováky přišli o svého nejproduktivnějšího hráče.

Nakonec se ukázalo, že důvodem je zranění nohy, se kterým přijel už na sraz národního týmu. Eller to zkusil, ale po čtyřbodovém zápase s Velkou Británií a vítězství 9:0 přiznal, že už není schopen na světovém šampionátu v Košicích a Bratislavě pokračovat.

Pro televizi TV2 Sport uvedl, že se teď potřebuje zotavit a odpočinout si. Pro Dány je to velká rána, generální manažer týmu Kim Pedersen uvedl, že centra elitní formace nahradí útočník Patrick Russell z Bakersfieldu Condors, který hraje v zámořské AHL.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz