Obrovská euforie! jásal zachránce Strnad. Přikryl si bude krájet jídlo

Foto: Josef Poláček, hc-kladno.cz

Po prohraném čtvrtém duelu série, kdy na zápasy s Jihlavou ztráceli poměrem 1:3, už hokejistům Kladna moc fanoušků nevěřilo. Ovšem Rytíři jsou bojovníci! Nejprve vydřeli skalp Dukly na Vysočině, v dramatickém šestém utkání nakonec také brali vítězství. Klíčovou trefu zařídil v čase 50:35 Jakub Strnad (na snímku), který z levé strany pohotově vypálil a kotouč poslal brankářovi Svobodovi do sítě. "Co cítím? Obrovskou euforii! Všechno se mi honí hlavou, jsem hrozně šťastnej. Vybojovali jsme sedmý zápas, což jsme chtěli. Teď pojedeme do Jihlavy a dáme do toho všechno, abychom postoupili," povídá.

HokejkaSHOPvanoce

Šestý souboj slavných klubů v semifinále WSM Ligy byl mnohem chudší na tvrdé zákroky a fauly. Ani emoce nikterak výrazněji neplály. Bylo znát, že jde o hodně. Sokové se do sebe zaklesli a rvali to ze všech sil. V polovině třetí třetiny přišla Strnadova velká chvíle. "Dostal jsem puk na bekhend, hned jsem si ho přehodil a snažil se rychle vystřelit. Možná tím jsem brankáře překvapil, protože mu to prolétlo mezi nohama. Vůbec jsem nemířil a prostě to tam poslal," popisuje.

Kladenský stadion explodoval nadšením. Skvělé publikum  cítilo, že může jít o zásadní okamžik. A také ano. Dukla sice vzdorovala a do posledních vteřinek se pokoušela vyrovnat při hře bez brankáře, nicméně nezdolní Rytíři odolali. Dokráčeli k úspěchu a nakonec neláteřili na křivdu ze druhého dějství, kdy hosté srazili za kladenskou Ptáčka (což rozhodčí přešli), načež Čachotský pohodlně trefil vyrovnání na 2:2. "Už v minulých zápasech bylo dost podobných situací. Řekli jsme si, že to nemá cenu řešit. Nic zpátky nevrátíme. Soustředili jsme se na jedno a to samé. Tedy na sebe. V tomhle jsme se obrnili," připomíná Strnad.

Kladenští pořád sní o baráži. Aby zachránili naději, museli výhru urvat za každou cenu. "Věděli jsme, že pořád máme ztrátu jednoho zápasu. Šli jsme do toho s pokorou, bylo jasné, že může rozhodnout každá chyba. Takže jsme chtěli mít hlavně zajištěnou obranu, přičemž jsme hráli s určitou opatrností. A to se vyplatilo," kvituje. K největším srdcařům v kladenském týmu patřil Roman Přikryl. Někdejší hokejista Plzně, jenž si loni zahrál velké extraligové semifinále proti Spartě, inkasoval v úvodu třetí třetiny pukem právě od Strnada. S krvavým zraněním v obličeji odešel Přikryl na ošetřovnu, ovšem záhy byl obětavě zpátky.

Z nosu mu koukal tampon, tváře kryla ochranná mřížka na helmě. Ale hrál dál! "Já tu ránu přes Hubáčka vůbec neviděl, přilétlo mi to na čumec. Zaplaťpánbůh, zuby dobré. Tři stehy venku, dva zevnitř – to k tomu patří," hlásí vyrovnaně. Hokejisté jsou neskutečně tvrdí borci, Přikryl dokázal, že v play off se jede skutečně na krev. Hned věděl, že zápas dokončí na ledě. "Jo jo, hlava byla dobrá, jen jsem byl malinko otřesený. Ale jakmile mi to sešili, řekl jsem kustodům, aby mi na helmě vyměnili plexi za košík. Že půjdu hned." Přilbu mu nejprve půjčil junior Zelingr, pak už měl svoji. A zase vrážel do jihlavský rabacholů jako dřív, byť stehy na rtu a v ústech pořádně bolely. S jídlem to bude v nejbližší době asi horší. "Musím si ho nakrájet. A dál? To uvidíme," směje se.

Svěřenci trenérů Patery, Kaberleho a Kopeckého tentokrát šli úspěchu naproti především skvělými přesilovkami. Vyhozený kotouč z hokejky Jergla potrestal vedoucí brankou Tenkrát, početní výhodu po faulu Kajínka zužitkoval Tůma. Ovšem Jihlava dokázala dvakrát srovnat, z obou stran se hrál zápas jako hrom. Klidně mohl dopadnout opačně, ovšem Rytíři přečkali tlak soupeře a po Strnadově trefě už se skóre neměnilo. Ačkoli obětavý Přikryl mohl v závěru pečetit do prázdné klece. Leč minul. "Z mé strany kravina," reaguje jasně. "Deset vteřin před koncem, to nemohu chtít dávat góla. Měl jsem to vyndat do středního pásma. Samozřejmě, kdybych trefil, byl bych rád. Ale podobných věcí se musím vyvarovat, byla to chyba."

Rytíři s vypětím všech sil odolali a brali vítězství 3:2, stav série je vyrovnaný 3:3. "Konečně se k nám přiklonilo štěstí. Ve čtvrtém utkání doma jsme neudrželi vedení, teď ano. Šli jsme za tím a chtěli výhru strašně moc," těší Přikryla. Skvělé soupeření rozhodne sedmý duel, v pátek na jihlavském ledě bude pořádně horko! "Vyhráli jsme dvakrát za sebou, to je sice hezké, ale musíme všechno hodit za hlavu. Začíná se od nuly, potřebujeme hrát jako v pátém a šestém utkání," velí Jakub Strnad. Odmítá, že by Kladno získalo psychickou výhodu. "Myslím, že ne. Jsme na stejné čáře. Hrajeme u nich, kde to bude s ohledem na publikum a rozhodčí dost těžké," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz