OBRAZEM: Vsetínští hokejisté společně vyrazili na očkování

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Po pátečním tréninku rovnou do očkovacího centra. Vsetínští hokejisté se společně nechali naočkovat proti koronaviru.

Fanshop národního týmu

„Když to řeknu zjednodušeně: plníme občanskou povinnost," říká na webu Vsetína jeho jednatel Daniel Tobola. „Věříme, že budeme dobrým vzorem. Chceme totiž, aby se společnost vrátila tam, kde byla. V tom dobrém slova smyslu."

„Už nechceme, abychom nemohli s dětmi trénovat na Lapači. A už nechceme hrát bez diváků," dodává Tobola. „To je potom výzva na politiky. My to plníme a jsme vzorem. Tak ať nám to vrátí."

Několik vsetínských hráčů už se očkovalo dřív, někdo odmítl, zbytek hokejistů si šel píchnout jehlu s vakcínou v pátek. Přidali se i lidé z klubového managementu. 

„Bylo nám to nabídnuto z klubu. Většina hráčů šla, kdo k tomu neměl nějaké zdravotní důvody," popisuje velká letní posila Miroslav Indrák. „Věříme, že to pomůže i obecně celému sportu. Že bychom se nemuseli tolik testovat, je to totiž docela únavné. A věříme, že nás to ochrání před koronavirem."

Podobně mluví také střelec Luboš Rob: „Je to jedna z možností... Nebo možná jediná možnost, jak se zase vrátit do normálu. Rok a půl jsme normálně nežili. Myslím, že čím víc lidí bude naočkovaných, tím méně tady ta nemoc bude." 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz