OBRAZEM: Švýcarský piknik narušili Češi, přinesli slivovičku

Foto: Roman Kučera

21. května 19:18

Roman Kučera

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Zatímco na ledě se v zápase našich se Švýcary na ledě dost jiskřilo, mezi fanoušky tak vypjaté emoce neprýštily. Naopak, i zde docházelo k soubojům, ale ve zcela přátelském duchu.

Nový fanshop

Skupina Švýcarů si před zápasem udělala piknik před Komenského universitou, což je hned naproti zimáku. Měli plynovou bombu, bochník švýcarského sýra, považovaného za nejlepší na světě, a připravovali si něco jako fondue. Vonělo to až k hale.

Foto: Roman Kučera

Zkoušeli si kostýmy a u toho si dávali do nosu ze sýrového bochníku, který musel mít nejméně tři kila.

Foto: Roman Kučera

Jejich klid narušila skupina Moraváků, zřejmě přilákána linoucí se vůní. Pochopitelně nepřišli s prázdnou, i Morava dala světu proslulou pochoutku, vonící po švestkách. Po kalíšku, po kalíšku...

Foto: Roman Kučera

Švýcaři na to koukali nejdřív poněkud vyděšeně, pak ale ochutnali a jejich upejpání bylo pryč. Mohu dosvědčit, že pochoutka byla mimořádně jemná, jsem si jist že ani ve Švýcarsku něco tak dobrého běžně nekonzumují. Na oplátku nabídli svůj sýr. Kdo vyhrál poměřování? Oba!

Foto: Roman Kučera

V Bratislavě tak došlo ke vzájemnému kulinářskému obohacení rozdílných národů. Byli jsme tak svědky příkladu, že multikulturalismus fungovat může!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz