OBRAZEM: Který "fanďák" je lepší?

Foto: Roman Kučera

22. května 15:29

Roman Kučera

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) V dějišti každého MS je vyhrazené místo, kde se mohou družit fanoušci, kteří zrovna nejsou na hokeji v hale. V Bratislavě je k tomuto účelu vyhrazena oficiální fanzóna na Trnavském mýtě. Kromě toho je ještě "Český dům". Kterému místu dáte přednost? Porovnejte si výhody a nevýhody obou sami.

HokejkaTV

Oficiální fanzóna je v místě, kde se sbíhá hodně linek autobusů a tramvají, stanice Trnavské Mýto. Stačí vystoupit, projít podchodem s eskalátory jako v metru a jste u brány.

Foto: Roman Kučera

První, co mě trochu zarazilo, byly nepříjemné fronty u vstupu. Postupují velmi pomalu a jejich důvodem jsou důkladné kontroly. Chtělo by se říct, že bezpečnostní. Jenže to hlavní, co se zde děje, je, že vám odeberou veškeré potraviny. Ty skončí na připravených stolcích, takto to vypadalo čtvrthodinku po otevření.

Foto: Roman Kučera

Nekompromisně vám seberou i brambůrky, které pár metrů odsud rozdávají reklamní stánky Bohemia Chips. Zaslechl jsem i otřesnou story, kdy matku s malým dítětem nepustili s kojeneckou výživou...

V tu chvíli se musíte svého majetku buď vzdát, nebo se prodrat frontou zpět, a prostě sem nejít. S takovým přístupem pořadatelů jsem se naposledy setkal v neblaze proslulé Praze 2004.

Zatínám zuby a jdu dál. Procházím bez povšimnutí kolem stánků, jejichž účel moc nechápu.

Foto: Roman Kučera

Jdu dál kolem velkého fanshopu, kde Macejkové už došli, otočím se doprava a kolem škodovky už dohlédnu k hlavní ploše.

Foto: Roman Kučera

Je zde veliké pódium s mega obří obrazovkou, zatím nezačal žádný zábavný program, ale stage je připravená a slibuje dobré zážitky. Zbytek plochy vyplňují desítky stolů a stánků s jídlem a pitím.

Foto: Roman Kučera

Panuje zde dobrá nálada, jsou zde fanoušci všech národností a Češi nemohou chybět.

Foto: Roman Kučera

Zamířím do stánku s občerstvením. Ceny zde jsou pochopitelně vyšší než v nedalekém obchodním domě, ale nižší než třeba v Kodani. Posuďte sami.

Foto: Roman Kučera

To pravé rozčarování přichází vzápětí. Nelze si nic koupit za hotové ani za platební kartu! Vychází najevo, k čemu byly ty podivné stánky hned za vchodem. Musíte si za 3€ koupit bezhotovostní kartičku, tu si následně nechat nabít a tím pak tady všude platíte. Podobný systém jako v Praze 2004. Možná proto tak nesmyslně kontrolují u vstupu. O bezpečnost jde až v druhém plánu. Ostatně fanzóny jinde bývají zcela volně přístupné...

Další věc, která zamrzí, je, že 3 eura za kartičku se už nevracejí. Prostě vám zbyde karta jako "suvenýr". No nevím. Pro fanouška našeho formátu by byl hodnotným suvenýrem Frolíkův hraný dres, ale kus plastu...

Foto: Roman Kučera

Možná i proto zeje dost stolů před návštěvníky prázdnotou.

Abych jen nekritizoval. K nesporným kladům oficiální fanzóny patří opravdu VELKÁ obrazovka, zábavný program, dostatek místa a téměř žádné fronty na jídlo a pití. A dobrá dopravní dostupnost MHD i v noci. Autem to sem nezkoušejte, parkovat ve vnitřní Bratislavě se moc nedá, využívejte v maximální míře MHD.

Foto: Roman Kučera

Poslední pohled na areál, a exitem se dostáváme na cestu ke stadionu a k "Českému domu", který leží jen kousek od zimáku, o dost blíž než fanzóna. Těsně před ním zahnete doleva tak, abyste měli zimák po pravé ruce, až se dostanete ke křižovatce, kde uvidíte parčík s běžeckým oválem.

Foto: Roman Kučera

Na protilehlém rohu už je charakteristická zelená brána.

Foto: Roman Kučera

Žádné kontroly, co si přinesete, nikoho nezajímá. Čepuje se Plzeň za 3 €, ale nikoli 0,4 litru jako ve fanzóně, ale poctivý půllitrový krýgl. Jednu máte hned jakoby zdarma, protože nic nedáváte za bezhotovostní kartu. Více o Domu českých fanoušků jsme psali v reportáži

Pro lepší orientaci můžete použít mapku.

Foto: Roman Kučera

Tak na zdraví! ;)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz